.

.

(102PCS 10Kinds RV) Прстен Терминал Електрични Crimp Конектор за Полнење Сет Со Кутија Бакарна Жица Изолирани Кабелот Pin Крајот Задник

(102PCS 10Kinds RV) Прстен Терминал Електрични Crimp Конектор за Полнење Сет Со Кутија Бакарна Жица Изолирани Кабелот Pin Крајот

DEN 88.80
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Големина
Жица Опсег
Димензија(mm)
Топлина се смалуваат цевка(mm)
Боја
Кликни за да се купи
А. В. Г
m m 2
OD
Б
L
OD
Б
L
BHT-0.5
22-20
0.3-0.5
1.0
12
1.0
12
Жолта
50 ПАРЧИЊА
500 КОМПЈУТЕРИ
1000 КОМПЈУТЕРИ
BHT-1.25
22-18
0.5-1.0
3.2
1.7
15
3.2
1.7
15
Црвена
BHT-2
16-14
1.5-2.5
4.0
2.4
15
4.0
2.4
15
Сина
BHT-5
12-10
4.0-6.0
5.6
3.6
15
5.6
3.6
15
Жолта
На производи вклучуваат :
RV1.25-3 20pcs
RV1.25-4 20pcs
RV1.25-5 20pcs
RV2-5 10pcs
RV2-6 10pcs
RV3.5-4 5pcs
RV3.5-5 5pcs
RV5.5-4 5pcs
RV5.5-6 5pcs
RV5.5-8 2 парчиња
ITEMNO Големина НАС-madeboltnumber Bolthole дијаметар B L F H DΦ d2 mm mm mm mm mm RV1.25 - 3 #4 3.2 mm 5.7 17.8 4.95 10.0 4.3 RV1.25 - 4 #8
4.3 mm 6.6 20.1 6.3 10 4.3 RV1.25 - 5 #10 5.3 mm 8.0 21.5 7.0 10
4.3 RV2 - 5 #10 5.3 mm 8.5 22.5 7.75 10 4.9 RV2 - 6 1/4 6.5 12.0 mm 27.6 11.0 10 4.9 RV3.5 - 4 #8 4.3 mm 8.0 24.5 7.7 13 6.2 RV3.5 - 5 #10 5.3 mm 8.0 24.5 7.7 13 6.2 RV5.5 - 4 #8 4.3 mm
7.2 21.4 13 5.9 6.7 RV5.5 - 6 1/4 6.5 мм 12.0 31.5 13.0 13 6.7 RV5.5 - 8 5/16 8.4 мм 15.0 33.7 13.7 13 6.7
Услови за користење на услугите Испорака
Плаќање Ние прифаќаме Alipay, T/T, Western Union и Visa платежни. Освен Alipay, истакнати задолжен е да се клиентот страна. Ве молиме да обрнете нарачката во рок од 3 дена, и ние ќе го организира испорака 1-2 дена. Откако Услугата Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. Повратна информација за Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ако имате било какви проблеми, ве молиме да бидат слободни да контакт прво пред да остави негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.

Кон својствата

боја:
RV 102
Тип:
Crimp Терминал
Број На Модел На:
прстен терминал
is_customized:
Yes
Материјал:
месинг и пластика

Најдобри предлози во категоријата