.

.

20pcs 2 Пол 5mm Теренот PCB Монтажа Завртка Терминал Блок 8A 250V

20pcs 2 Пол 5mm Теренот PCB Монтажа Завртка Терминал Блок 8A 250V

DEN 50.40
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Име На Производ : Завртка Терминал Блок;Материјал : Пластика
Номинална Вредност : 8 A, 250 V;Полови : 2 P
Pin Растојание : 5mm/0.2";Вкупната Големина : 10 x 10 x 9mm/0.39" x 0.39" x 0.35" (L*W*H)
Боја : Зелена;Тежина : 29g
Пакет Содржина : 20 x 2 P Завртка Терминал Блок 20 Pcs 2 Пол 5mm Теренот PCB Монтажа Завртка Терминал Блок 8 A 250 V
Спецификација :
Опис :
5mm pin далечина, 2 pin, таа е инсталирана на PCB одбор.
Користи широко во електроника, комуникациска опрема, инструменти, калкулатор, автоматски систем за контрола на домашни апаратот и предупредување уреди, итн.
Име на производ : Завртка Терминал Блок;Материјал : Пластични Номинална Вредност : 8 A, 250 V;Полови : 2 P Pin Растојание : 5mm/0.2";Вкупната Големина : 10 x 10 x 9mm/0.39" x 0.39" x 0.35" (L*W*H)

Кон својствата

Тип:
Завртка

Најдобри предлози во категоријата