.

.

20pcs/многу 48mm мали SMA порта SW915-ZT48 915MHz Директно Гума Антена

20pcs/многу 48mm мали SMA порта SW915-ZT48 915MHz Директно Гума Антена

DEN 1680.00
DEN 1394.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


20pcs/многу 48mm мали SMA порта 915 MHz Директно Гума Антена SW915-ZT48
SW915-ZT48 е директно род антена. Таа е посветена на антена која наменета за безжичен комуникациски систем ( 915 MHz ). Таа има добра VSWR, генијален структура, лесна монтажа, стабилни перформанси, со добар анти-вибрации и стареењето способност.
Детали За Производот :
Карактеристики :
*Фреквентен опсег : 915 MHz (+ / -5)
*VSWR :
*Внесување отпорност : 50 Ω
*Максимална моќност : 10 Ж
*Стекнат : 2.15 d Bi
*Поларизација : хоризонтална поларизација
*Висина : 48mm
*Доведе жица : никој
*Интерфејс форма : SMA
Големина на :
VSWR табела :
20pcs 915 MHz 48mm директно гума антени SW915-ZT48
Испорака : Бесплатен превозот од Кина пост aimail

Кон својствата

Бренд Име:
G-NiceRF
Број На Модел На:
SW915-ZT48 915mhz Гума Антена
Фреквенција:
915MHz
Максимална Моќност:
10W
Добивка:
2.0~3.0 dBi
Интерфејс форма:
SMA-JW
боја:
Црна
Висина:
48mm

Најдобри предлози во категоријата