.

.

Retevis RS-113 Рака Звучник Микрофон 2000D Kevlar Кабел За Kenwood Baofeng UV5R UV82 H777 RT21 RT22 RT3 RT5R Воки Токи

Retevis RS-113 Рака Звучник Микрофон 2000D Kevlar Кабел За Kenwood Baofeng UV5R UV82 H777 RT21 RT22 RT3 RT5R Воки Токи

DEN 815.04
DEN 636.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Retevis RS-113 Рака Звучник Микрофон 2000 D Kevlar Кабел За Kenwood Baofeng UV5 R UV82 H777 RT21 RT22 RT3 RT5 R Воки Токи Опис : 1. Со 360°вртливата клип,можете да клип микрофонот на вашиот облека. Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве Молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Пакетот Вклучува : 1 x Retevis RS-113 Звучник Микрофон
Плаќање : 1.69 во(undrawn) Звучник Спецификација : Рамка : φ40mm Звучен Притисок : 108±3d [email protected] KHz Отпорност : 16Ω/1 W Поврзани со Моќност : 0. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат. Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга. Повратни информации : 1. Ако сте задоволни со купување и нашата вкупна услуга, твојот коментар е многу важно во нашите бизнис успех. Кондензаторот eletret микрофон, звукот е гласна и јасна. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Серпентина кабел со во 5mm дијаметар и засилен 2000 D Kevlar. Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати на објектот, ние ќе ви понуди право на враќање адреса. Ви благодариме за вашето разбирање. Ве молиме да ја искористам за момент да ни остави позитивен фидбек со вкупна Детални Продажба Оценка од 5. Ако не сте задоволни со вашата нарачка, ние ќе бидеме среќни да се направи замена или враќање во 7 дена. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обидат нашиот. Издржливи ABS+PC пластични школка. Кабел должина : Околу 50cm/19. Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатен шопинг со нас. Aliexpress прифати Зачувам/ Кредитна картичка/ Трансфер/ Western Union/webmoney/ TT / Qiwi паричникот /Boleto! 2. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Враќање : 1. Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од Курирска Компанија и локалните обичаи/давачки. Целосна плаќање мора да бидат примени во рок од 7 работни дена од денот на аукцијата завршува, ако имате проблеми за правење на плаќањето, ве Молиме контактирајте со нас што е можно поскоро. Со цел да се испорака вашиот пакет брз и прецизен, ве молиме љубезно ни остави телефонски број кога ќе се плати, добредојдена и ценета! 3. Овој објект е покриена со една година гаранција. Тежина : 157g/5.2 К
Тип
Модел
Retevis
H777 RT1 RT2 RT21 RT22 RT23 RT24 RT26 RT3 RT5 RT5 R RT5 RV RT7 RT8 RT81
За Kenwood KPG
KPG27 D,KPG29 D,KPG48 D,KPG49,KPG55 D,KPG56 D,KPG62 D,KPG66 D,KPG69 D,KPG70 D,KPG74 D,
KPG75 D,KPG77 D, KPG82 D,KPG87 D
За Kenwood ТА
TH-D7,ТИ-D7 A,ТИ-D7 AG,ТИ-D7 E,ТИ-F6,ТИ-F6 A,ТИ-F7,ТИ-F7 E,ТИ-G71,ТИ-G71 A,ТИ-G71 E,
TH-К2,ТИ-K2 A,ТИ-K2 E,ТИ-K2 ET,ТИ-21,ТИ-21 AT,ТИ-21 BT,ТИ-22,Ти-22 A,ТИ-22 At,
TH-22 E,TH-25,TH-26,TH-27,TH-28,TH31 AT,TH41 AT,TH41 BT,TH-42,TH-42 A,TH-42 AT,TH-42 E,TH-45,TH-46,TH-47,TH-48,TH-55,TH-75,TH-77,TH-G71,TH-205,TH-215,TH-225,TH-235,TH-235 A,TH-235 E,TH-315,TH-415
За Kenwood TK
TK-208/308,TK-220/320,TK-240/340,TK-240 D/340 D,TK-248/348,TK-250/350/353,
TK-260/360,TK-260 G/360 G,TK-270/370,TK-270 G/370 G,TK-272 G/372 G/373 G,
TK-278 G/378 G/388 GPro Разговор,TK-430/431,TK-2100/3100 Pro Разговор,TK-2102/3102
Про-Зборување,TK2207,TK3207,TK-2160/3160
TK-980/2000/2107/2160/2178/2207/2307/2312/2360/2402 V/3000/3107/3160/
3178/3207/3207 G/3230 XLS/3307/3312/3360/3402 U/7302(H)/8302(H)
TK-U100/D240/D340/D740/D840
TK-5210(G)/5310(G)/5410/5410 D/5220/5320
TK-D740 H/D740/D840 H/D840/5720/5820
За Kenwood
NX
NX-5200/5300/5400/200(G)/300(G)/NX210(G)/410/411/ 230 EX/330 EX/700 H/700/800 H/800/
720(G)/820(G)/920(G)/740 G/740/840 H/840/900/901/5700/5800/5900
За BAOFENG
Речиси Сите : UV5 R,UV8,UV8 D,UVB5,UVB6,УВ-3Р,A52 ,UV5 RA,UV5 RC,UV5 RD,UV5 RE,UV5 RE+,UV6 R,F8,F8+,УВ-6
BF-480/490/320/V6/V7/V8/V85/658/520/530/999/888/777/666s/777s/888s/F8+/A5/388 A/K5
За POFUNG
УВ-A52,УВ-82,УВ-8,УВ-6,УВ-5 R,888s,5 RA
За PUXING
PX-300М/325/328/333/358/359/555/558/508/666/628/578/568
За FTYT
ТЦ-2000/8000/3000/5000/7000 ТИ-F2/F3/F5/F6/F7/F8/UV8000 D/UVF11/UVF9/UVF8 D/
TYT-300/500/600/800/900/9900
MD-280/380/446/390
Речиси сите со две pin приклучокот, Поранешен pin дијаметар од 3,5 мм и 2,5 mm во дијаметар по pin, двојно pin од 8 мин рок, 11 mm центар на растојание од 2 pin
Напомена : Ако вашата токи-токи тип не е на листата погоре, ве молиме да видам други предмети или испратете ни го вашиот број на модел, Тогаш, ние ќе ви помогнат да го најдете оној кој одговара за вас.

Кон својствата

Is_Display:
No
Складирање Канал:
зависи од радио
Бренд Име:
RETEVIS
Број На Модел На:
C9057A
Димензии:
како слик шоу
Разговор Опсег:
зависи од радио
Тип:
Додатоци
Максимален Домет:
1.5 км-3km
Фреквентен Опсег:
зависи од радио
Воки Токи Тип:
Преносни
Материјал:
ABS+PC Пластични школка
Воки Токи Тип:
Преносни
боја:
Црна
Приклучок Тип:
2Pin Стандард К Приклучок
Должина на кабел:
Кабел должина
Погоден За Воки Токи:
За Baofeng УВ-5R Bf-888s UV5R 888s
Рака звучник микрофон:
радио додатоци
звук:
Гласна и јасна
Е Прилагодена:
Yes
за H777 UV5R RT21 RT1 RT3:
PTT Говорникот microphon
Хем радио:
радио comunicador

Најдобри предлози во категоријата