.

.

CKL 4 Портен USB 2.0 VGA KVM Преклопник со Кабли за Поддршка на Аудио Авто Скенирањето, PC Монитор Тастатура Глувчето DVR NVR Switcher CKL-84UA

CKL 4 Портен USB 2.0 VGA KVM Преклопник со Кабли за Поддршка на Аудио Авто Скенирањето, PC Монитор Тастатура Глувчето DVR NVR

DEN 3182.40
DEN 3024.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Опис
Овој USB kvm switch може да го контролира повеќе компјутери преку група на монитор, тастатура и глушец. Ова заштедува не само опрема како монитор, тастатура и глувче, но исто така и скапоцени простор, и не треба да се шетаат додека работи,особено во оние тесен компјутер соба.Тоа е погодно за господар контрола, намалување на набљудувачите и радијација, добро за здравјето.Тоа е широко се користат во банка, телеком,хартии од вредност, индустриска контрола за повеќе сервер и корисникот операција, исто така, се применува во финалното тестирање за компјутер производители.
Карактеристики
1. Поддршка на Windows, Linux, Unix, Vista, итн ;
2. еден usb тастатура, глувче, монитор контрола 4 компјутери;
3. Поддршка Hot-plug & Топло-play (репродуцирај);
4. Максимална резолуција 1920×1440, Бендот Ширина : 250 MHZ;
5. Префрлете го Режимот : Кратенка на тастатурата прекинувач ; притисни копче за префрлање ; Глувчето swich;
6. Со авто-скенирање функција(на секои 8 секунди) ;
7. Со Аудио И Microhpone;
8. големина : 200*75*42mm 9;
9. Со 4 посебни kvm кабли .
Спецификации
Број На Компјутери Контролирани
4
Избор На Метод
Притисни Копче и Топла-Копче (USB Тастатура)
Led диоди
(2/4) × Портокал за PC Избор
Зелена за PC On-Line подготвени
PC Конектори
Видео
(2/4) × VGA HDB-15 женски
(USB сигнал во комбинација)
Конзола Порти
Тастатура
1 × USB Тип Женски
Глувчето
1 × USB Вид На Порта Женски
Видео
1 ×VGA HDB - 15 женски
Тастатура
Глувчето
Авто-Интервалот За Скенирање
8 секунди
DDC, DDC2 следење
Yes (Max. Резолуција : 1920×1440) @ 85 Hz
Топла Swappable
Yes
Поддржани оперативни системи
Windows 98 SE/ME/2000/XP/2003 Server, Linux
Mac OS9/OSX и Сонцето Микро Систем
Уредот возачот
Нема Потреба
Моќност
Со надворешна сила адаптер
Димензии (L ×W×H)
50×40×33.5 cm
Единица Тежина
150g
Домување материјал
Метал
Температурата На Работа
32 ~122°F( 0 ~50°C)
Влажност
0% ~ 80%RH
Производ слики
Copany шоу

Кон својствата

Бренд Име:
ckl
Компјутерски Конекции:
4 порти
Следи Врски:
1 Порти
Резолуција:
1920 x 1080
Број На Модел На:
CKL-84UA
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
VGA
пропусниот опсег:
250MHz
Со Аудио:
Yes
Со кабли:
Yes
Гаранција:
12 месеци
боја:
Бела
домување:
Метал
Производи Статус:
Акции

Најдобри предлози во категоријата