.

.

2 парчиња Gdstime 40mm Вентилаторот за Ладење 40x40x15mm Мали Фан 12V DC Brushless Мотор Кулер 4cm 4015 Висока Qaulity Голема Брзина

2 парчиња Gdstime 40mm Вентилаторот за Ладење 40x40x15mm Мали Фан 12V DC Brushless Мотор Кулер 4cm 4015 Висока Qaulity Голема

DEN 325.92
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Gdstime 40x40x15mm 2 Pin DC 12v Brushless Вентилаторот за Ладење
Параметри :
Димензии : 40mm x 40mm x 15mm
Номинална Напон : DC 12 V
Конектор : XH2.54-2 P
Имајќи Тип : Ракав
Номинална Струја : 0.08 Amp±10%
Номинална Брзина : 5500 RPM±10%
Бучава : 28d BA±10%
Проток на воздух : 9.2 CFM±10%
Живот : 35000 часа
Кабел Должина : 15cm
Тежина : 21g/еез
Пакување се Вклучени : 2 парчиња
dc brushless кулер за ладење компјутер фан 40mm 24v

Кон својствата

Примена:
Напојување
Имајќи:
Масло Имајќи
Пакет:
No
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
Заеднички
моќност:
0.9 W
Контрола На Брзината На Вентилаторот:
Не ВРТЕЖИ во минута
Тип:
Фан
Број На Модел На:
EW4015S12V2P2.5-2E
Бренд Име:
gdstime
Бучава:
28dBA
Heatsink Материјал:
Бакар & Алуминиум
Моќ Интерфејс:
2Pin
Фан Живот:
30000 часа
Линии:
2 линии
Фан Големина:
40x40x15mm
is_customized:
yes
Материјал:
Висок Qaulity Пластика
номинална брзина:
5500rpm
Номинална Напон:
DC 12V
конектор:
XH2.54-2P
сертификација:
CE / ROHS
тековната:
0.08 Amp
Проток на воздух:
9.2 CFM
Должина на кабел:
15cm

Најдобри предлози во категоријата