.

.

DHL Бесплатен Превозот 2.4 G Безжична DMX512 сигнал Контролер 3PCS DMX 512 Предавателот 14PCS DMX512 Примачот За Сцената DJ Осветлување

DHL Бесплатен Превозот 2.4 G Безжична DMX512 сигнал Контролер 3PCS DMX 512 Предавателот 14PCS DMX512 Примачот За Сцената DJ

DEN 18931.20
DEN 16281.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

4 GHz фреквенциски опсег од 2400 MHz да 2525 MHz, 126 автоматски скокање фреквенции за да се обезбеди непречено комуникации меѓу предаватели и примачите. Способен за поставување различни конфигурации за да ги задоволат различните потреби, како и од точка до точка, точка до повеќе или повеќе за повеќе.5 cm x 2cm x 2cm (Приемник)
Б. Зелена LED блиц до примена коригира исто ID вредност, LED блиц повеќе брзо откако DMX повеќе податоци брзо.
На работна состојба треба да биде под температура -20~+45 степен, 10%~90%RH, не congelation, со цел да се обезбеди нејзиниот живот.
Технички Параметри :
Тробојка LED прикажување
126 канали автоматски скокање фреквенција, високи анти-притискање способност да се обезбеди работна сигурност.
7 групи ID код settable, корисникот може да го користите 7 групи, индивидуални безжичен систем, без било какво мешање со едни со други во исто место.
Воспоставување Комуникација :
1.
Работна состојба :
LED постојано осветлени : нема DMX или безжичниот сигнал
Црвениот LED блиц : предавателна
Зелена LED блиц : Примање на
RF фреквенција2. Овој производ усвојува глобалната слободни 2. Тоа е тоа!
На нови функции и бенефиции за приемникот е дека не е екстра напојување (полнач) се вклучени, така што може да се користи во било dmx осветлување тела, и втората карактеристика е дека LED трепка индикаторот е надолен, ова ќе им помогне на корисникот за да го идентификувате статусот на единицата кога е вклучен на осветлување тела кои се спушти слушалката на решетка.
ID Код1-7 групи ID код, притиснете "Клуч" за прилагодување, тоа само може да работи под исти идентификациски код на предавател и приемник. Црвениот LED трепка кога предавателот праќа податоци од страна DMX не се замеша фреквенција дел, а потоа приемникот промени доставува фреквенција дел.
Три години гаранција, поправка, бесплатен замена, освен оштетени вештачки.
И, исто така, може да се обезбеди без никаква време на чекање сигнал кога податоците се пренесуваат, јачина на податоци во реално време и сигурен. Стандардот сигурен и безбеден комуникациски растојанието помеѓу нашиот предавател и приемник е 500 метри.5 cm x 2cm x 2cm(Предавател), 8.
Тоа е подобро да се вратат на производителот ако поправка е задолжително, не се направи било поправка на работа освен ако не е квалификуван електричар. Моќта на DMX512 безжична примени одбор и пренесуваат одбор. Притиснете "Копче" копчето за да го поставите истото ID вредноста на преносливите одбор и примени одбор, ве молиме да користите различни ID вредност, ако треба да се користат повеќе од 1 група безжичен систем во исто време на исто место. Двете наведени предавателот & приемник поддршка до 7 универзуми на DMX (512x7=3584 примачи).
Макс пренесување на моќ го оценувате : 20d Bm
Примачот чувствителни : -94d Bm
Сигнал порт : 3 pin машки приклучок (за испраќачот) & женски приклучок (за примачот)
Производ Преглед :
Оперативен прирачник :
Идентификациски код и LED боја соодветната корелација :
1 : ЦРВЕНА
2 : ЗЕЛЕНА
3 : ЦРВЕНА+ЗЕЛЕНА = ЖОЛТА
4 : СИНА
5 : ЦРВЕНО+СИНА = ВИОЛЕТОВА
6 : ЗЕЛЕНА+СИНА = ЦИЈАН
7 : ЦРВЕНА+ЗЕЛЕНА+СИНА = БЕЛА
Притиснете копче 1 време да се покаже ID поставувањето, притиснете повторно за да го поставите корисничко име, а потоа ID вредност додавање на 1 секое време од притиснете.
Производ Кратка :
DMX512 безжичен приемник/предавател пренесува стандард DMX512 протокол податоци(генерирани од страна на конзола ) со безжичен начин, кој се реши за осветлување контрола прашања на безжични емитува целосно меѓу осветлување контролер и осветлување, осветлување и осветлување и така натаму.

Кон својствата

Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Број На Модел На:
TRR-02
моќност:
0.5 W
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Професионална Фаза & DJ
Напон:
5V
Бренд Име:
COLORNIE
Влезен Напон:
AC100/240V, 50/60Hz
Работа напон:
[email protected] mA
Фреквенција-Агилни:
2.4 Ghz
Фреквенции:
126 фрекфенција Избира најсилните каналот автоматски
Ефективен Опсег:
500meters
Max. Емитираат Енергија:
20dBm
Добиете Чувствителност:
-94dBm
DMX конектор:
3PIN XLR
Големина на:
25 х 220 mm

Најдобри предлози во категоријата