.

.

Божиќ RGB Далечински Статични Ѕвезди Точки Ласерски Проектор Светла Градина Отворено Водоотпорен IP65 Дрво Божиќ Одмор Врнежи Осветлување

Божиќ RGB Далечински Статични Ѕвезди Точки Ласерски Проектор Светла Градина Отворено Водоотпорен IP65 Дрво Божиќ Одмор Врнежи

DEN 2559.36
DEN 1843.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Опис :
RGB Божиќ ласерската светлина е неверојатно ласерската светлина систем кој го осветлува огромна област со илјадници згодна, шарени ѕвезди. Нема повеќе да се губи време во справувањето со вашите Божиќ светла во скала за daylong време, на исто место Ласерската Светлина во вашиот двор или дома за да се отвори портал за фантастичен ѕвезда во светот, неговата прилагодлив за монтажа удел може да се направи со цел лесно. Тоа е многу едноставен, брз и лесен. Користете Божиќ Ласерската Светлина за време на празниците да festively светлина до вашиот дом, или година во затворен простор да светне вашиот сали или да креирате фантазија светот на вашето дете спална соба. Всушност, постојат повеќе usages на нашиот производ за вас, да ја откриете (Градина, дрво, забава, на сцената, цвет, бар, клуб, ѕид, на тревникот, Signboard, ноќта на Вештерките и било отворено или затворено место каде што треба да се потенцира).
Спецификација :
Материјал : Алуминиум Легура
Моќност : AC 100~240 V , 50 hz~60 Hz
Моќност : 3 W
Ласерски Класа : Класа IIIA
Ласер во боја : Црвена + Зелена +Сина
Ласерски Извор : Црвено[email protected] / [email protected] / Сино-100m [email protected]
Ласерски ефект : Статични трепкане стар RGB ласерска
Должина на кабел : 9.84 ft (3m)
Работна температура : -20℃(-4℉) до 35℃ (95℉)
IP заштита : IP65
Сертификација на производи : CE, ФДУ
Моќ за Сертификација : CE, УЛ, ГШ, ССА, PSE
Покриеност : До 2,100 квадратни метри од далечина од 30 метри
Се користи за : Градина, Двор, Патио, Дрвја, Базен, итн, совршен за отворен или затворен страни.
Пакет :
1 x RGB Ласерската Светлина
1 x Стојат
1 x Далечински(Не inculude батеријата)
1 x Упатство
Answer : ___________________________ Note :
1.Проекција ефекти се сјајно и прекрасно повеќе од ефектите на слики кои сте ги виделе
2.Објектот е во водоотпорен на IP65 (ве молиме погледнете на дефиницијата на IP65), НЕ се впие во вода за долго време.
3.Без очи контакт на светлина директно.
4.закуп во согласност со упатство за време на употреба на објектот.

Кон својствата

боја:
Црвено & Зелено И Сино
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
моќност:
3W
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Домашна Забава
Бренд Име:
CAIYUE
Број На Модел На:
BTL-MOD01RGB
Напон:
100-240V
Материјал:
Алуминиум легура
Ласер во боја:
RGB
ласерски ефект:
Статички Точки Ласер Шоу
Ласерски Извор:
DPSS Зелени Ласерски,Црвени Ласерски Диоди,Сина Ласерски Диоди
Ласерски Моќ:
[email protected],[email protected],[email protected]
Рејтинг На Моќ:
3W MAX
ac адаптер:
Текст
Ласерски Класификација:
Класа IIIA
Водоотпорен го оценувате :
IP65
Обезбедување На Квалитет:
12 Месеци Гаранција

Најдобри предлози во категоријата