.

.

Lilliput A7S 7 Инчен На Камерата Областа Следи Поддржува 4K HDMI Влез Јамка Излез 1920x1200 Мајчин Резолуција за dslr фото Mirrorless

Lilliput A7S 7 Инчен На Камерата Областа Следи Поддржува 4K HDMI Влез Јамка Излез 1920x1200 Мајчин Резолуција за dslr фото Mirrorless

DEN 7632.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

98 s F)
4 K UHD 3840×2160p (30/29. Вклучени сонцето хауба и ладно чевли планината заградата за типови на usages : планината на камера како голем екипажот следење; рака тоа да го
кинематографер за пишување снимки; поставено во предниот дел на директорот да го разгледа секое земе за време на вашиот затворен или отворен видео снимање 3. ве молиме
изберете ја вашата сакав батеријата плоча однапред во случај на неправилно - купување. (Плоча за S0ny NP-F970 е стандардниот уред.97/25/24/24s F/23. Лесен и обезбедени батеријата копчето за ослободување, така што можете лесно да го закачите или отстраните вашата батерија без било какви загриженост во
намалувањето надолу за време на снимањето; батеријата индикатор на панелот, исто така може да ви дадат повратни информации за состојбата на батеријата во живо. Карактеристики : 1.94/50)
720p (60/59. Моќ или со S0ny NP-F970 серија батеријата или од страна на Канон ЛП-E6 батеријата.5 (мм) Тежина 320g Функциите во Мени Слика : Светлината; Контраст; Сатурација; Боја; Острина; Боја Temp; Црвено Добивка; Зелена Добивка; Сина се Здобијат; Црвено офсет; Зелена Офсет; Сина Форумот Маркер : Центар за Напредок; Аспект Marker; Безбедност Marker; Marker Боја; Grid; Marker Мат; Дебелина Функција : Скенирање; Aepect; Underscan; Проверете Поле; Зум; Замрзнување; dslr фото Waveform : Ѕирка; Ѕирка Боја; Ѕирка Ниво; Лажни Боја; Изложеност; Експозиција Ниво; Хистограм Аудио : Обем; Ниво Метар Систем : OSD Тајмер; Слика Флип; Назад Светлина; F1/F2 Конфигурација; Ресетирате Пакет содржина : 1* * * врши Мониторинг 1*Количка за сонце аспиратор 1*Силиконската гума случај за следење 1*HDMI A/C кабел 1*Батеријата плоча за F970 1*Ладно чевли планината заградата 1*Pergear чисти комплет
. Батеријата индикатор на
панел, исто така може да ви дадат повратни информации за состојбата на батеријата во живо. Можете да моќ или
со S0ny NP-F970 серија батеријата или од страна на Канон ЛП-E6 батеријата.94/50/30/29/25/24/23. Не е лесен и обезбедени батеријата копчето за ослободување, така што
можете лесно може да го закачите или отстраните вашата батерија без било какви загриженост во намалувањето надолу за време на снимањето. На 4 K видео помогне со 7" 1920 X1200 висока резолуција; супер осветленост на 500cd/㎡, висок контраст од 1000 : 1, широк 170
степен агол на гледање 2.
Поддршка HDMI Влез/Излез сигнал :
1080i (60/59.98)
1080p(60/59.
Lilliput A7s 4 K Видео им Помогне на, На-Камерата ги Следи со 7" 1920 X1200 Висока Резолуција Професионални Мониторинг и
HDMI Влез & Излез за Камери Опис Lilliput A7s е 4 K видео помогне со 7" 1920 X1200 висока резолуција професионални следење и HDMI Влез & Излез за Камери.98) 4096×2160p (24 Hz) Спецификации : Параметри и Врски димензија на Екран од 7" Резолуција 1920x1200 Светлината 500cd/㎡ Контраст Од 1000 : 1 агол на Гледање 170/170 степен (H/V) Видео Влез 1x HDMI Видео излез 1x HDMI Аудио излез 1x Speaker; 1x Headphone Џек енергетски систем Струја : 1А Влезен напон : DC7-24 V; 1x DC12 V конектор потрошувачка на Енергија : ≤12 W Вклучени батеријата плоча за F970 Средина температурата на работа : -20-60 степен целзиусови степени температура на Чување : -30-70 степен целзиусови степени Димензија 182.
Со супер осветленост на 500cd/㎡, висок контраст од 1000 : 1, широк 170 степен агол на гледање и вклучени сонцето худ, што може да
планината на камера како голем екипажот монитор, рака на кинематограферот за пишување снимки, или поставете го во предниот дел на директорот
за да го разгледа секое земе за време на вашиот затворен или отворен видео снимање. Функционална и практична видео помогне, достапни за ѕирка, лажна боја, хистограм, замрзнување, маркер, од аспект на сликата флип и така натаму.

Кон својствата

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Lilliput A7s
екран:
7
Физичка Резолуција:
1920*1200
Осветленоста:
500cd/м2
Контрастот:
1000
Батеријата Плоча:
F970 Батеријата Плоча
Агол На Гледање:
170°/170°(H/V)
Влезен Напон:
ВАШИНГТОН 7-24V

Најдобри предлози во категоријата