.

.

Yongnuo YN300 Воздух LED фотографски за светло во Видео 5500K боја Температура фотографија студио камера осветлување за Canon Nikon, Sony

Yongnuo YN300 Воздух LED фотографски за светло во Видео 5500K боја Температура фотографија студио камера осветлување за Canon

DEN 1968.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Yongnuo YN300 Воздух LED светло во Видео 5500 K боја Температура фотографија студио осветлување за Canon Nikon, Sony
YN300 Air е првиот печ LED светло во видео производи, спротивно на YN300 три генерации, а 40% намалување на дебелината, тежината е намалена за 30%, осветлување Агол YN300 два пати три генерации, зајакнување на функцијата на СОБАТА, исто така, има тенок, преносни, светлина, итн.
Карактеристики :
YN300 Воздухот е 22 mm дебелина, со тежина на 360 грама. Користење на рачен пренослив, многу погодна за отворен камера и Голем Агол осветлување
YN300 Воздухот е еден од најголемите производ осветлување Агол од 110 степени, пополнете светлината ширина има тројно.
Спецификации
Светлост Агол : 110°
Температура на бојата : 3200 K-5500 K
Боја Рендерирање Индекс : >95%
Димензии : 220*120*150mm
Пакет не вклучувајќи батерија, ве Молиме Имајте во предвид.

Кон својствата

Бренд Име:
YONGNUO
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
YN 300 Воздух фотографски осветлување
Име на производ:
Фотографски Осветлување
Компатибилен:
за Canon Nikon, Sony

Најдобри предлози во категоријата