.

.

6N-P4030 Моќ Кабел за DIY аудио кабелот за напојување кабел По метар најголемиот дел моќ кабел

6N-P4030 Моќ Кабел за DIY аудио кабелот за напојување кабел По метар најголемиот дел моќ кабел

DEN 672.00
DEN 638.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


6 N-P4030 Моќ Кабел за DIY аудио кабелот за напојување кабел По метар најголемиот дел моќ кабел
По кабел јадро е формирана, Стрес-Слободен процес се применува на 6 N-P4030 во чиста, слободен кислород средина. Ова дава постојано само-annealing својства : Без разлика на тоа колку често кабелот е свиткана или влијание, тоа секогаш ќе се врати во својата првобитна релаксирана состојба (униформа кристална структура). Dielectric : нов полимер полиолефин, во моментов најдобриот материјал на располагање, е избран за изолатор на Acrolink 6 N-P4030, за исклучително ниски dielectric постојана (1/3 од полипропилен и 1/4 од ПВЦ). Резонанца Апсорпција : Правилна апсорпција на резонанца е еден од клучните фактори во одредувањето на финалниот квалитет на звукот. Acrolink има фокусирани на ова прашање и за многу години и се развива огромна експертиза. Материјалите се внимателно одбрани за секој поединец дизајн, со цел да се постигне совршено избалансиран и ефективна апсорпција. Спецификации : Диригенти : 6 N Бакар, 0.26 мм X 100 насоки X 2 (црвена и црна} 4 N5 бакар 0.26 мм X 100 насоки X 1(зелена) Диригент Отпор : 2.9 mΩ/метар Електростатско capacitance : 13p F/метар Максимална струја : 50 A/VCTF STandar

Кон својствата

Должина:
100CM
Примена:
Говорник,DVD Плеер,Мултимедијални,Засилувач
Конектор Б:
Џек
Пакување:
Polybag
Бренд Име:
Viborg
Конектор A:
Џек
Пакет:
Yes
Надворешниот Дијаметар:
none
Пол:
Машко-Женски
Пакет:
Пакет 1
Функција:
Никој
Број На Модел На:
6N-P4030
Тип:
Аудио Линија
оклопна:
Никој
боја:
слика шоу
Пакет:
по метар
Метал:
Бакар
hifi кабел:
кабелот за напојување кабел
Должина:
различни должини на располагање
Број На Модел На:
Acrolink 6N-P4030
Тип:
OFC Моќ кабел
Конектор тип:
Композитни
Пол:
моќ кабел за кабелот
Тип:
Аудио Продолжување Мозок, Коаксијален Кабли, Speakon

Најдобри предлози во категоријата