.

.

DWCX Автомобил Големина L Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки Авто-Удар-оф Вентил Симулатор за Форд, Хонда, Нисан Тојота Фолксваген

DWCX Автомобил Големина L Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки Авто-Удар-оф Вентил Симулатор за Форд, Хонда, Нисан Тојота

DEN 330.72
DEN 285.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Нов Автомобил, Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки Авто-Удар-оф Вентил Симулатор L Точка име : Нов Автомобил, Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки Авто-Удар-оф Вентил Симулатор L Состојба : 100% нови Боја : Црна / Злато Објект се вклучени :
1 x Турбо Звук Симулатор Свирче
1 x Мали Spanner
1 x Завртка
Компатибилен :
Универзална fitment за сите 2.0-2.4 L возила модели
(Не одговара на цевки влезот што е повеќе од 2.5 инчи)
Забелешка : за јачина на звук е поврзана со издувните удар и лични чувства, па ние не ги прифати приговорите за премногу висок или премногу низок глас.
Функција :
1)Направен од висок квалитет на алуминиум, мала тежина и издржливи.
2)1" Влезот за најдобар ефект
3)Турбо Звук Големина : L (дијаметар 30мм)
4)Должина : 11cm
5)Опашка Цевка : 44-55мм
6)Зафатнина : 2000-2400cc
7)По инсталиран на оваа производ, под притисок дува надвор од вашиот издувните ќе го направи вашето возило звучи како турбо возило со турбо систем или експлодирам вентил.
8) Забелешки : Периодично (по 500-1000km) провери и повторно да се стегне гром и рок орев.
Инсталација :
1) се Олабави завртка на Турбо Звук Свирче
2) Место на Турбо Звук Свирче тело во внатрешноста на издувни гасови пригушувач со поголем отвор со кои се соочува во внатрешноста на пригушувач
3) Завртки со навртки на Турбо Звук Свирче да се стегне на објектот, па тоа не падне додека возите
4) Професионална инсталација секогаш е препорачливо

Кон својствата

Земја/Регион на Автомобил Производство:
Кина
Материјал Тип:
Алуминиум легура
Монтажа Позиција:
Задните
Бренд Име:
DWCX
Тип:
Micropole Пригушувач
Компатибилен:
Универзална fitment за сите 2.0-2.4 L возила модели
Ве молиме имајте во предвид:
Не одговара на цевки влезот што е повеќе од 2.5 инчен
одговара 1:
за ФОЛКСВАГЕН Поло / Голф / Зајакот / Jetta / Бора / Tiguan / Passat/ Touran
Се вклопат 2:
за Nissan Almera / Juke / Навара / Граница / Qashqai 2004-2014
Одговара 3:
за Chevrolet Niva / Impala / Aveo / Malibu / Express
Одговара 4:
за Toyota RAV4 / Camry / Сиена / Highlander / е корола
Одговара 5:
за Hyundai ix35 Tucson / Solaris / Elantra / Акцент
Должина:
11cm
опашката цевка:
44-55мм
Зафатнина:
2000-2400CC

Најдобри предлози во категоријата