.

.

Виолетови Цвеќиња Жакард Челик Boned Корсет Steampunk Јакна Торбичка Појас Бурлеска Тимови Korsett За Жени Секси Готски Облека

Виолетови Цвеќиња Жакард Челик Boned Корсет Steampunk Јакна Торбичка Појас Бурлеска Тимови Korsett За Жени Секси Готски Облека

DEN 1578.72
DEN 1184.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Спирала Челик Коски
Број на Bonings : 13
Страна Метал Патент Затворање
Ланче назад За Cinching
Вграден-во Со Приватноста Panel
Силна Корсет Кабелот Алкохол
100% Парична Казна Памук Twill Поставата
Кожа Исечените
Не Suspender Циклуси
Боја : Црвена, Виолетова, Зелена, Кафеава
Должина : 15" /38cm (Големина M)
Ткаенини Опис : Brocade + Faux Кожа
Бистата линија : Overbust, Благи Душо
Доаѓа со појавување на Јакна, Торбичка Појас и Г-string
Големина на располагање : S,M,L,XL,XXL,3 XL,4 XL,5 XL,6 XL
1/2 Значи половина, како што се : 1/2 биста 40 = 80 биста
Купувачот Прикажани

Кон својствата

Големина:
S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL, 6XL
Пол:
Жените
Тип На Објект:
Bustiers & Корсети
Декорација:
Вез
Број На Модел На:
C03AB
Материјал:
Spandex,Најлон,Синтетички Кожа,Полиестер
Шаблон Тип:
Флорални
Материјал Состав:
Brocade + Faux Кожа
Бренд Име:
CORZZET
Стил:
Секси
Снабдување Тип:
Во акции на објектот
Корсет Стил:
Steampunk & Готски & Бурлеска
Скелетот:
Спирала Челик коски
Затворање:
Страна Метал Патент Затворање, Назад Shoelace Алкохол
Боја на располагање:
Виолетова, Црвена, Зелена, Кафеава
Големина на располагање:
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL / 6XL
Вклучуваат:
Корсет + Јакна+ Торбичка Појас G-string
Функција:
Телото Обликување/ Половината Обука /Слабеење
Пакување детали:
1pcs / Пластична Кеса
Место на Потекло:
Гуангжу,Кина

Најдобри предлози во категоријата