.

.

Z-ЛАВ 7pcs 5 Дијамант Полирање на Бела Подлога Флексибилни Дијамант Влажни Полирање Подлога Камен Конкретни полски Пак се Меша Ронки Мелење Диск

Z-ЛАВ 7pcs 5 Дијамант Полирање на Бела Подлога Флексибилни Дијамант Влажни Полирање Подлога Камен Конкретни полски Пак се Меша

DEN 1674.72
DEN 1189.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Z-ЛАВ 7pcs/Set Дијамант Полирање на Бела Подлога Флексибилни Дијамант Влажни Полирање Подлога Камен Конкретни полски Пак се Меша Ронки Мелење Диск
Во потрага по евтини влажни дијамант полирање влошки за да одам на работа? Овој влажен дијамант полирање влошки е одговорот. Тие се економски, но се изврши голема за влажно полирање на гранит и мермер. Ронки : 50# 100# 200# 400# 800# 1500# 3000# Или можете да не контактирате за ронки големина што ви треба, ние ќе го направи посебно решение за вас ! Пакет : 7 парчиња/многу Дијаметар : 5 инчен/ 125mm, Внатрешниот дупка 20mm Материјал : дијамант и смола Работен Дебелина : 2,5 mm Функција : Силна мелење сила, добра цврстина Одлична јасност, сјајна, мека степен не се промени во бојата на каменот себе, со застаклување брзо, добра осветленост и не исчезнат
Xiamen ZL Дијамант Technology Co., Ltd. е професионална дијамант алатка производителот. Нашите главни производи вклучуваат дијамант тревите, мелење тркала, полирање влошки, основни вежби, дијамант жица видов, итн. Нашите производи се користи за сечење, брусење полирање и дупчење на камен, керамика, очила и бетон.
Нашите производи се продаваат во Европа, Северна и Јужна Америка, Југо-Источна Азија, Блискиот Исток и др. Од своето основање, нашата компанија се фокусира на иновации на производите.
Од далеку, имаме 12 на пронајдок, патент, 15 на корисен модел патент, 17 на изглед патент, и 2 на ДСП патенти.
Компанијата ќе се држиме до претпријатието духот на " Квалитет, Ефикасност, Иновација и Интегритет ". Со нашите длабоки технички ресурси, било да се строги ISO систем за управување со квалитет, и квалификувани работници, ние ќе се обезбеди најдобра услуга и да создаде дополнителна вредност за нашите клиенти. Ние cordially добредојдовте на клиентите и дома и во странство да ни се придружат и да соработуваат со нас, што подобар живот и иднина заедно.

Кон својствата

Број На Модел На:
ZL-WGW5
Бренд Име:
Z-ЛАВ
Надворешниот Дијаметар:
5 inch
Подлога Материјал:
Смола
is_customized:
Yes
Големина:
125mm
DIY Материјали:
Облицовка

Најдобри предлози во категоријата