.

.

OBD GPS Tracker Автомобил Следење Уред Возило Tracker TKSTAR TK816 LBS GPS Локатор Geofence Историски Песна ЖИВОТ БЕСПЛАТНА Веб АПЛИКАЦИЈА

OBD GPS Tracker Автомобил Следење Уред Возило Tracker TKSTAR TK816 LBS GPS Локатор Geofence Историски Песна ЖИВОТ БЕСПЛАТНА

DEN 2111.52
DEN 1689.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


1.Директно поврзете се со автомобил OBD порта. OBD
2.SMS Следење на Google map. OBD2 Tracker
3.Повеќе функција : проверете ја историјата на пат,шок алармот,гео-ограда,движење алармот,overspeed алармот,ниско ниво на батеријата алармот. Автомобил tracker
4.Бесплатен веб следење на софтвер и стан во реално време следење. GPS Tracker
Преглед : traceur gps Работи врз основа на постоечкиот GSM/GPRS мрежа и GPS сателитите, овој производ може да се лоцира и да го следи секое далечински цели преку SMS, СТАН и Интернет. Таа донесува најнапредна технологија на GPS и двојна a-gps позиционирање. Овој уред може директно да се поврзе со автомобил OBD порта. Возилото GPS Функција : GPS Tracker 1.SMS Следење GPS Tracker
*Google Maps линк на уредот позиција Аларм Систем
*Admin број поставување на уред за Следење
*Над брзина Аларм подесување на gps трагач
*Тресат сензор подесување Tracker
2.Објаснување на Параметри/Кодови во SMS Порака. Следење
3.СТАН за Следење и Веб Платформа за Следење. Песна
* Историски Песна : приказ на сите пат во историјата на уредот. мини gps локатор
* ГЕО Ограда : одредите Гео ограда за да аларм. OBDII
* Историски Сигнализација : проверете уред за сигнализација информации. OBD
* QR Код : споделување на уред на други сметки за да ги додадете. OBD II
* Уред Поставување : set поврзани параметри на уредот за Следење уред
* Старател Листата : проверете го Обврзувачки сметка. traceur gps voiture
* Unbind : подигнете го обврзувачки на уредот и сметка. GPS
*Поставете СОС број Tracker
*Поставете господар број GPS Tracker
*Overspeed аларм Алармот Систем
*Pedometer gps локатор
* Повик : уредот може да се јавите-од кој било телефонски броеви. GPRS
*LED вклучување на GPS Tracker
*Поставите јазик и временска зона GPS Tracker
*Позиционирање во итни следење
*Слаба батерија аларм traceur gps авто
*Движење аларм GPS Приемник & Антена Спецификација : Возило GPS Tracker Содржина Спецификации. Мат. 53mm x 46mm x 23mm(2.1"*1.8"*0.90") Тежина 35g Мрежа GSM/GPRS Бенд 850/900/1800/1900 Mhz GPS чувствителност -159d Bm GPS, точност 5m Време Прво Да се Поправи Ладно статус 45s Топло статус 35s Топла статус 1s Складирање Темп. -40°C до +85°C Работа Темп. -20°C до +55°C Влажност 5%95% не-кондензирање
За веб платформа за следење : Авто GPS Слободни Веб следење на софтвер, не наплаќаат надоместок ,на страната за логирање : www.mytkstar.net GPS Следење на Возило
Ве молиме изберете англиски и пријавете се во вашата сметка регистрирани во СТАН. gps tracker
За ANDROID/iphone АПЛИКАЦИЈА за Следење : APP Име : TKStar GPS .За пребарување "TKStar GPS" во Apple App Store/Google Play Продавница или Скенирање на QR Код за инсталација на апликации на вашиот мобилен телефон.Регистрирајте се и додај сметка. GPS Tracker Автомобил

Кон својствата

GPS тип:
gps tracker
Посебна Карактеристика:
На Интернет Поврзани
Име На Модел:
TK816
Објектот Големина:
53X46X23MM
Траење На Батеријата:
30 Часа & Up
Од Моќ:
5V
Големина На Екранот:
Под 2 Инчи
Gps Модул:
Yes
Бренд Име:
AUTOPMALL
Напон:
12V
quad бенд:
850/900/1800/1900Mhz
GPS чувствителност:
-159dBm
Тежина:
35g
Мрежа:
GSM/GPRS
GPS Точноста:
5m
Температура на чување:
-40°C до +85°C
операција температура:
-20°C до +55°C
Влажност:
5%--95% не-кондензирање
OBD Порта:
Yes
Веб Платформа За Следење На:
Бесплатно Следење на живот

Најдобри предлози во категоријата