.

.

LOREADA ХИДРАТИ CARBURETOR СОБРАНИЕТО за ТОЈОТА 2E Мотор HA13 HA132 21100-11492 2110011492 Tercel е корола Starlet

LOREADA ХИДРАТИ CARBURETOR СОБРАНИЕТО за ТОЈОТА 2E Мотор HA13 HA132 21100-11492 2110011492 Tercel е корола Starlet

DEN 4315.20
DEN 4100.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1991 Година Тојота е корола GTS Купе 2-Врата 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1998 Тојота Tercel CE Седан 2-Врата 1. Издржи напорната работа
ОЕМ производителот Број : 21100-11492
Осветленост Дел Број : 2110011492
Другиот Дел Број : HA13
Гаранција : 30000 Милји
Примена : TOYOTA 2 E
Тојота Tercel 1984-1990 Тојота Corolla1984-1987 Тојота Starlet 1984-1990 1999 Тојота Tercel CE Седан 2-Врата 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1995 Тојота Tercel DX Седан 2-Врата 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1996 Тојота Tercel DX Седан 2-Врата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1990 Година Тојота е корола SR5 Сите Trac Вагон 5 врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС Природно Aspirated 1992 Година Тојота е корола SR5 Сите Trac Вагон 4-Врата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1992 Година Тојота е корола DLX Вагон 5 врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1987 Тојота е корола DLX Hatchback 4-Врата 1.5 L 1456 CC l4 ГАС SOHC Природно Aspirated 1992 Година Тојота е корола База Седан Со 4 Врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС Природно Aspirated 1992 Година Тојота е корола SR5 Купе 2-Врата 1.
Тип Име : CARBURETOR СОБРАНИЕТО 21100-11492 HA13 за ТОЈОТА 2 E
Карактеристики на carburetor
1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1991 Година Тојота е корола DLX Седан Со 4 Врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1991 Година Тојота е корола SR5 Купе 2-Врата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1990 Година Тојота е корола DLX Вагон 5-Вратата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС Природно Aspirated 1992 Година Тојота е корола SR5 Вагон 4-Вратата 1.5 L 1456 CC l4 ГАС SOHC Природно Aspirated 1994 Тојота Tercel ЛЕ Седан Со 4 Врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1992 Година Тојота е корола ЛЕ Седан Со 4 Врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1987 .6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1990 Година Тојота е корола GTS Купе 2-Врата 1.5 L 1456 CC l4 ГАС SOHC Природно Aspirated 1994 Тојота Tercel S Седан 2-Врата 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1995 Тојота Tercel DX Седан Со 4 Врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1992 Година Тојота е корола DLX Седан 4-Вратата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1991 Година Тојота е корола DLX Сите Trac Вагон 5 врати 1. Висок квалитет,конкурентна цена
3.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1990 Година Тојота е корола SR5 Купе 2-Врата 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1996 Тојота Tercel DX Седан 4-Вратата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1990 Година Тојота е корола DLX Седан Со 4 Врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1987 Тојота е корола FX16 Hatchback 2-Врата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1992 Година Тојота е корола DLX Сите Trac Вагон 5 врати 1.5 L 1456 CC l4 ГАС SOHC Природно Aspirated 1994 Тојота Tercel DLX Седан 4-Вратата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1990 Година Тојота е корола ЛЕ Седан Со 4 Врати 1. Долготрајни и realizable работен век време
2.6 L 1587 CC l4 ГАС SOHC Природно Aspirated 1987 Тојота е корола FX16 GTS Hatchback 2-Врата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1991 Година Тојота е корола ЛЕ Седан 4-Вратата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1990 Година Тојота е корола DLX Сите Trac Седан Со 4 Врати 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1995 Тојота Tercel СПИ Седан 2-Врата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС Природно Aspirated 1991 Година Тојота е корола База Седан Со 4 Врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1992 Година Тојота е корола LSX Седан Со 4 Врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1990 Година Тојота е корола DLX Сите Trac Вагон 5 врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1991 Година Тојота е корола DLX Вагон 5 врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС SOHC Природно Aspirated 1987 Тојота е корола DLX Седан 4-Вратата 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1997 Тојота Tercel CE Седан 2-Врата 1.5 L 1456 CC l4 ГАС Природно Aspirated 1994 Тојота Tercel СПИ Седан 2-Врата 1.6 L 1587 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1990 Година Тојота е корола База Седан Со 4 Врати 1.6 L 1587 CC l4 ГАС SOHC Природно Aspirated 1987 Тојота е корола FX Hatchback 2-Врата 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1996 Тојота Tercel СПИ Седан 2-Врата 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1994 Тојота Tercel DLX Седан 2-Врата 1.5 L 1497 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated 1997 Тојота Tercel CE Седан Со 4 Врати 1.

Кон својствата

Поставување на Возило:
моторот
Ехо-Година:
2004,2000,2002,2005,2003,2001
Објектот Висина:
17.5cm
Објектот Тежина:
2.9KG
Земја/Регион на Производство:
CN
Бренд Име:
LOREADA
Тојота Модел:
Ехо
Специјални Функции:
Никој
Осветленост Дел Број:
21100-11492
Производителот Дел Број:
2110011492
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Должина:
17.5cm
Материјал Тип:
Алуминиумски / Цинк
За Возило Брендови/Модел:
Тојота
Другиот Дел Број:
HA13
Компатибилен Автомобил модел:
ТОЈОТА 2E
OE / Дел Број:
21100-11492
Име на производ:
Carburetor
Гаранција:
20000 Милји
Потрошувачка на гориво на 100 километри:
0.85
Зафатнина:
1.1-3.6 L

Најдобри предлози во категоријата