.

.

MC-30 Shutter ослободување далечински управувач N1 кабел за nikon dslr фото камера d300 d300s d700 d800 d810 d4 д3 d4s d3x F5 F6 D100 F90

MC-30 Shutter ослободување далечински управувач N1 кабел за nikon dslr фото камера d300 d300s d700 d800 d810 d4 д3 d4s d3x F5

DEN 121.44
DEN 103.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


MC-30 Shutter ослободување далечински управувач N1 кабел за nikon dslr фото камера d300 d300s d700 d800 d810 d4 д3 d4s d3x F5 F6 D100 F90
Далечински shutter ослободување мозок е корисна опрема за да се спречи вибрации при правење фотографии под долго изложености, одблизу (макро) или континуирано снимање.
На блендата копчето за ослободување на овој далечински кабелот може да се притисне до половина за авто-фокус и експозиција на премерување. На блендата ослободување копчето за заклучување е достапна за долго изложености снимање и континуирано снимање.
Притиснете на копче до половина за да активирате автофокус и го постави на shutter speed Притиснете го копчето за целосно да се пука
За долго изложености (камера треба да биде во Сијалица Режим), притиснете го копчето надолу целосно и лизгајте го во насоката на стрелката / чекање, кои ги заклучува притисне копчето, излизгајте го копчето назад во неговата оригинална положба кога ќе заврши одговараат за nikon камера d300 d300s d700 d800 d810 d4 д3 d4s d3x F5 F6 D100 F90 пакет вклучуваат : 1pcs камера shutter ослободување mc-30

Кон својствата

Тип:
Жица
Компатибилен Бренд:
NIKON
Бренд Име:
Foleto
Број На Модел На:
MC-30
Пакет:
No
режим:
MC-30
Одговараат на:
ЗА Nikon КАМЕРА
suit2:
за d300 d300s d700
suit3:
за d800 d810
suit4:
за d4 д3 d4s d3s
Тип:
Shutter Ослободување
Type2:
камера за далечинска контрола
type3:
MC30
type4:
далечински shutter
Должина на кабел:
100cm

Најдобри предлози во категоријата