.

.

Allenjoy фотографија backdrops Stonewall уредно наредени дрво ѕид од тули позадини за фото студио

Allenjoy фотографија backdrops Stonewall уредно наредени дрво ѕид од тули позадини за фото студио

DEN 666.72
DEN 460.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка. Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите.Пад на превозот 6. За полиестер позадина, може да се мие или железо тоа да се отстрани набори, набори се лесно да се отстранат.Валани испраќање позадина 3.Може да се прилагоди на секоја големина 4. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm, поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време. П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? A : Можете да го испратите кориснички информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. Забелешка Бразил зема 40-90 дена. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе погоден за еднократна употреба. Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена. Тоа е префериран избор за фотографи. Во исто време, бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии, позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. Може да се користи повеќе пати, погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена. Дебели,трајни, светла во боја, без споеви. Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена. П : Како да го прилагодите на индивидуализира позадина? A : Можете да го испратите да ги прилагодите на информации според броеви на сликата тука. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни), меки, лесни, Лесно да се Свитка & Носат, поевтини и светлината од Полиестер платно, но се уште е tearproof, Така што е погодна за еднократна употреба(роденден), семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни што големината сакате прво.Позадина може да биде персонализирана шаблон, додадете фотографии, менување на бојата/стил 5.
Полиестер Ако позадина е валкано, што може да се фрли ја во машина за перење. Ние може да се според желбите на побарувачката за да дизајнираат уникатна позадина производ. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi , инаку печати ќе бидат заматени. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници. Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или на нашата e-mail кејт(во)globalego. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака.Особено забрзана, Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат . Тогаш нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.

Кон својствата

Големина (мм):
Број На Модел На:
NTZC-112
Материјал:
Не-плетени
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Allenjoy
Стил:
Партија
Големина:
Custom Size
се применуваат:
Фото студио,фотографии, фотографии backdrops
Тема:
Партиска прослава позадина,романтични позадина
клучен збор:
свадба позадина
Клучни зборови:
Партија стил
Слика Содржина :
Шпанија фотографија
Печатени Начин :
Дигитални Печатени.рачно насликани потекло
Карактер:
Партија ѕвезди, Дете фотографии, Фотографот
кориснички:
име,датум,секој збор сите може да се менува

Најдобри предлози во категоријата