.

.

Hantek Дигитални USB Oscilloscopes 6074BC 4 Канали 70MHz 1GSa/s Рачни Oscilloscope Пренослив КОМПЈУТЕР Osciloscopio Дијагностички-алатка

Hantek Дигитални USB Oscilloscopes 6074BC 4 Канали 70MHz 1GSa/s Рачни Oscilloscope Пренослив КОМПЈУТЕР Osciloscopio Дијагностички-алатка

DEN 10646.88
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Hantek Дигитални Oscilloscope 6074 BC Osciloscopio USB PC Базирани 4 Канали 70 MHz Електрични Кола-Детектор oscilloscopio Дијагностички-Алатка Карактеристика : перформанси на овој модел може да се дури и подобри од перформансите на benchtop oscilloscope. Има 4 независни аналогни канали, 1 GSa/s реално време за земање мостри стапка, 2m V-10 V/DIV текст чувствителност, и 70 MHz пропусен опсег. Pass/fail тест, информиран активира функцијата, динамичен курсорот следење, бранови рекорд и реприза функција. Работата интерфејс е сличен на banchtop oscilloscope, лесно да се работи со висока цена перформанси. USB2.0 Интерфејс, plug and play уред. Добри механички дизајн со мала големина која е лесен за носење. Надворешниот случај е направен од ист материјал со i Pad - Anodised алуминиум. Тоа има голема отпорност на топлина и абразивни отпор со прекрасен изглед. Цврстина на алуминиум површина е значително подобрена. Одговара за преносни компјутери, табела КОМПЈУТЕР, и поправање/одредување на производната линија. Погоден за службено патување се користи. Софтверска поддршка : Windows10, Windows 8, Windows 7 бранови податоци може да биде излез во EXCEL,BMP,JPG како и времето и напон категорија. Повеќе од 20 видови на автоматско мерење функција, PASS/FAIL се Провери функцијата, одговара за инженеринг примена. Бранови во просек, afterglow, леснотија контрола, обратно, собира, одзема, множи, дели, X-Y екранот. FFT спектар, аналитичар Еден компјутер може да се поврзе со повеќе oscilloscopes, проширување на каналот број лесно. USBXI стандарден интерфејс, лесно да го вметнете во USBXI случај да претставува составување на инструментот. Обезбеди средно развој библиотека DLL; Обезбеди Labview VBVCQT развој на Карактеристични примери : Модел Hantek6074 BC пропусен Опсег 70 MHz Канал 4 CH Реално време за Земање мостри Стапка 1 GSa/s Меморија Длабочина 64 K Време Base Precision ±50ppm Време База Спектар 2ns/div-1000/div (1-2-4 секвенци) Текст Отпорност 1 MΩ 25p F Текст Чувствителност 2m V/div~10 V/div Вертикална Резолуција 8 Bit Вертикално Поместување Спектар 2m V ~ 10 V/div @ x1 сонда; 20m V ~ 100 V/div @ x10 сонда;
200m V ~ 1000 V/div @ x100 сонда; 2 V ~ 10000 V/div @ x1000 сонда DC се Здобијат со Точност ±3% Опсег на 20 MHz Активира Режимот на Работ, Пулсот, Видео, Алтернативни Предизвика Извор CH1, CH2, CH3,CH4 Бранови Сигнал Процес +,-,x, ў,FFT, Invert Cursors Мерење на Крстот, Трага, Хоризонтална, Вертикална Авто Мерење Vpp, Vamp, Vmax, Vmin, Vtop, Vmid, Vbase, Vavg, Vrms, Vcrms, Preshoot, Префрлување, Фреквенција, Период, се Зголеми Време, Падот Време, Позитивни Ширина, Негативни Ширина, Должност Циклус Волумен 175mm * 105mm * 25мм Тежина 0.9 КГ Додаток 2 пасивни сонди, 2 gator клип линии Пакет Оглас : 1 x 6074bc usb oscilloscope; 2 x oscilloscope сонда;(Забелешка : Само 2 парчиња сонди во пакетот,ако сакате да се купи повеќе,ве молиме контактирајте со нас директно!!!) 2 x BNC - клип кабел; 1 x usb кабел; 1 x CD (возачот / прирачник за.. внатре)

Кон својствата

Макс Бранови Фати Го Оценувате:
30,000 wfm/s
Дигитални Канали:
4
Бренд Име:
maxgboom
DIY Материјали:
Електрични
Во Реално Време Земање Мостри Стапка:
1GSa/S
Е Батеријата Demountable:
No
Број На Модел На:
6074BC
Рекорд Должина:
Како descripetion
Големина На Дисплеј:
Никој
Бендот Ширина:
70MHz
Резолуција На Екранот:
Никој

Најдобри предлози во категоријата