.

.

Панел Планината 10 Позиција Енергија Дистрибуција на Осигурувачот Модул Одбор, За AC230V.

Панел Планината 10 Позиција Енергија Дистрибуција на Осигурувачот Модул Одбор, За AC230V.

DEN 1200.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Панел Планината Енергија Дистрибуција На Осигурувачот Модул Одбор.
Спецификација :
Работа напон : 180~250 Vac, вкупно тековна оценка 40 Amp.
Димензии : 150mm x 72.5 mm x 29mm (W x L x H).
Текст терминали : теренот - 7.62 мм/0.3", тековната 30 A за по позиција, жица големина 26~10 AWG, соголување должина од 8мм, Мерка М3 дупчиња завртка.
P1 излезни терминали : теренот - 5.08 mm/0.2", максимална струја 10 A за по позиција, жица големина 26~12 AWG, соголување должина 7mm, Метрички М2.5 дупчиња завртка.
P2-1 да P2-10 излезни терминали : теренот - 7.5 mm/0.295", максимална струја 6.3 за по позиција, жица големина 26~12 AWG, соголување должина 7mm, Метрички М2.5 дупчиња завртка.
Осигурач носители за 5x20mm(Dx L) цевка осигурач, фабрички инсталиран осигурувачи T6.3 Amp. со осигурач не успеваат индикација функција
FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви.
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.

Кон својствата

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MD-D1125B-1

Најдобри предлози во категоријата