.

.

сите сонце EM3213 3 1/2 Dight LCD дисплеј пенкало сонда дигитални multimeter интегрирани тест доведе тестер на 20-200mA autorange multimeter

сите сонце EM3213 3 1/2 Dight LCD дисплеј пенкало сонда дигитални multimeter интегрирани тест доведе тестер на 20-200mA autorange

DEN 1055.52
DEN 844.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


сите сонце EM3213 3 1/2 Dight LCD Дисплеј Пенкало Сонда Дигитални М ultimeter
Интегрирани Тест Доведе Тестер на 20-200m A Autorange М ultimeter
Answer : ___________________________ Note :
Овој пакет не се вклучени батерии.
Поради новите правила на Кина Пост Воздухот, парцели не смее да вклучуваат батериите,
во спротивно не ќе ги добиете преку сопствени.
> Ова е компактно 3 1/2-цифрениот autorange дигитални multimeter за мерење на DC/AC напон,
DC/AC струја, отпор, диоди и континуитет.
> Има функции на авто-zeroing, поларитетот избор, податоците се одржи, overrange индикација,
светлото, авто моќ-исклучување со фенерче.
> Тоа е лесно да се работи, и идеална инструменти во полиња, училница, работилница и дома
апликации.
ФУНКЦИЈА >>>
> Display : 3 1/2-цифрениот LCD со макс. читање од 1999 година
> Поларитетот : Авто поларитетот индикација.
> Overrange индикација : "OL" на екранот.
> Auto Zeroing Функција
> Земање мостри Стапка : Приближно 3 пати на дик.
> Оперативни Температура : 5-40 ℃
> Температура На Чување : -20-60 ℃
> Батерија : едно копче ќелија (CR2032)

Кон својствата

Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Мерење Capacitance Опсег:
Никој
Мерење На Струја Опсег:
40-400mA
Мерење Inductance Опсег:
Никој
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Отпор Опсег:
400/4k/40k/400k/4M/40Mohm
Бренд Име:
сите сонцето
Мерење На Напон Спектар:
400m/4/40/400/250V
Димензии:
102X240X47mm
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Број На Модел На:
EM3213
Работен Режим:
упатство
DC напон:
400m/4/40/400/250V
Напон AC:
4/40/400/250V
DC струја:
40-400mA
AC струја:
40-400mA
Тежина:
300g

Најдобри предлози во категоријата