.

.

сите сонце EM3212 Пенкало сонда стил дигитални multimeter не-контакт мерење на AC/DC напон multimeter DC струја тестер на отпорност

сите сонце EM3212 Пенкало сонда стил дигитални multimeter не-контакт мерење на AC/DC напон multimeter DC струја тестер на отпорност

DEN 863.52
DEN 691.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


сите сонце EM3212 Пенкало сонда стил дигитални multimeter со
не-контактирајте со мерење на AC/DC напон multimeter DC
тековната тестер на отпорност
Answer : ___________________________ Note :
Овој пакет не се вклучени батерии.
Поради новите правила на Кина Пост Воздухот, парцели не смее да вклучуваат батериите,
во спротивно не ќе ги добиете преку сопствени.
Овој инструмент е 1/2 цифра пен-тип дигитални multimeter со
совршена изведба.Мерни опсези може да се ch-
arged автоматски или рачно.Сите мерни резултати
се прикажува со 15mm висина ликови и целосна
параметар симболи.Оваа метар е лесно да се управува и
сите опсег заштита од преоптоварување е предвидено.
Општи Спецификации :
Дисплеј : 3 1/2 цифра LCD со макс,читање на 1999 година.
Поларитетот : Автоматско негативни() поларитетот индикација.
Overrange индикации : само ознака"1" приказ на LCD.
Моќност : Еден 9-volt батеријата(НЕДА 1604 или 6 F22).
Карактеристики :
Пенкало-во облик на преносни multimeter
Интуитивен мерка, 31/2 clear LCD дисплеј со максимална
читање од 1999 година
Совети, на екранот се прикажува "слаба батерија" логото
Извоз квалитет, ултра-спектар, заштита од преоптоварување, лесна за употреба
Технички Параметри :
DC напон : 200m-2-20-200-500 V
AC напон : 200-500 V
DC Струја : 200m A
Отпор : 2000-20 K-200 K-2000 KΩ
Диоди тест : 2.8 V/1m A
Димензии : 230x45x26mm(со Исклучок на обвивка)

Кон својствата

Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Мерење Capacitance Опсег:
Никој
Мерење На Напон Спектар:
2000m/20/200/250V(DC) 200/250V(AC)
Мерење Inductance Опсег:
Никој
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
сите сонцето
Димензии:
45X230X26mm
Мерење На Отпор Опсег:
2k/20k/200k/20Mohm
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Работен Режим:
упатство
Број На Модел На:
EM3212
Мерење На Струја Опсег:
200mA
DC напон:
2000m/20/200/250V
Напон AC:
200/250V
DC струја:
200mA
Тежина:
120g
Извор На Енергија:
9V(6F22) X1

Најдобри предлози во категоријата