.

.

BSIDE AVD05 Не-контакт AC Напон Детектор Тестер Метар 12-1000V Штекер Ѕидниот Штекер Детектор на Напон LED светло

BSIDE AVD05 Не-контакт AC Напон Детектор Тестер Метар 12-1000V Штекер Ѕидниот Штекер Детектор на Напон LED светло

DEN 292.80
DEN 278.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

bside-avd0 5 -AC-напон-детектор СПЕЦИФИКАЦИИ
AC Напон заѕвони 12 V~1000 V AC / 50-60 Hz
прекинувач
Вниманието
Електрични факел се префрлите
Боја на индикаторот за јачина на сигналот светлина (ниска / средна / висока)
Дизајниран за меѓународна безбедност стандард EN61010-1 / 600 V CAT ⅲ
Батерија : 2 X1.5 V(ААА Тип)
Температурата на работа 32 на 122℉ (-10 до 50℃)
Температура на чување -4 до 140℉ (-20 до 60℃)
Влажност
Димензии 156×20 X20mm
Тежина ПРИБЛ. 45g

Кон својствата

Мерен Опсег:
12V-1000V
Бренд Име:
BSIDE
Дисплеј Тип:
Аналогни Само
Димензии:
156 x 20 x 20mm
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
AVD05
Напојување:
Батеријата
Температурата На Работа:
0-40
Точноста Класа:
1
DIY Материјали:
Електрични
Точноста Класа:
Класа III
Дисплеј Тип:
LED и Звучен Аларм
Тежина:
Approx. 45g
Безбедност Оценка:
Алармот Во Режим:
Звук и LED Алармот
Автоматско исклучување:
Yes
БЛИЦ СВЕТЛИНА:
Белата боја
Индикација За Слаба Батерија:
Yes
Фреквенција:
50Hz~60Hz

Најдобри предлози во категоријата