.

.

MASTECH MS2015A AutoRange Дигитални 1000A AC Струја Менгеме Метар True RMS Multimeter Фреквенција Со Не-контакт Детектор на Напон

MASTECH MS2015A AutoRange Дигитални 1000A AC Струја Менгеме Метар True RMS Multimeter Фреквенција Со Не-контакт Детектор на

DEN 2398.56
DEN 1919.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


MASTECH MS2015 A Auto Range Дигитални 1000 A AC Струја Менгеме Метар True RMS Multimeter Фреквенција Со Не-контакт Детектор на Напон
Ве молиме Забелешка : Не се вклучени Батеријата и боја кутија
Пакување Листа :
1*Mastech менгеме метар MS2015 A
1*Тест води
1*торба Торбичка
1*англиски упатство
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Сите нарачки ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по имаме успешно примено вашето плаќање.
3. Ние нудиме редовни Пост Воздух Mail и да се постави бесплатен превозот методи.
4. Бидејќи трговијата се транснационални, како и воздухопловната е најевтиниот превозот метод, тоа ќе биде потребно долго време за испорака. Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме изберете ја Изразат и да ја плати таксата.
5. Ние не сме одговорни за вашите Царина.
1. Ако предмети се наоѓаат во лоша состојба кога се примени, ве молиме контактирајте со нас слободно. Ние може да се вратат парите или да се препратат на нови една за вас.
2. Ако не сте задоволни со производот, бидејќи на личен избор, може да се врати кај нас во рок од 7 дена. Вие треба да се обрне на товар.
3.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
1.12 месеци гаранција
2.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект или со квалитет проблем,ве молиме контактирајте со нас,ние може да понуди враќање или ја гаранција но, ве молам да понуди докази за да се покаже проблемот активно.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Кон својствата

Бренд Име:
MasTech
DIY Материјали:
Водовод
Број На Модел На:
MS2015A
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерење На Струја Опсег:
AC Струја 60A/600A/1000A
Мерење На Напон Спектар:
AC напон 60mV/600mV/6V/60V/600V, 750V
Мерење На Отпор Опсег:
600/6K/60K/600K/6M, 60M ohm
Мерење Capacitance Опсег:
10nF/100nF/1000nF/10uF/100uF/1000uF/10mF/100mF
Мерење Inductance Опсег:
10Hz/100Hz/1000Hz/10kHz/100kHz/1000kHz/10MHz
Температурата На Работа:
-10~40C
Димензии:
238mm x 92mm x 50mm
Тежина:
420g
Објектот:
AutoRange Дигитални 1000A AC Струја Менгеме Метар
Вилицата големина до:
40mm/1.6 инчен
LCD дисплеј:
5999 брои
Авто опсег и Прирачник опсег:
Yes
Назад светлина и се Стега главата светлина:
Yes
Data Hold:
Yes
Напојување:
9V 6F22 батерија(не се вклучени)
Должност циклус:
0.1%~99.9%
фреквенција (стега главата ):
10Hz~1kHz

Најдобри предлози во категоријата