.

.

Дигитални Voltmeter AC 0~200V Lcd Дисплеј Напон Надгледување на AC напон 220V волтметар/Volt Тестер

Дигитални Voltmeter AC 0~200V Lcd Дисплеј Напон Надгледување на AC напон 220V волтметар/Volt Тестер

DEN 552.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Дигитални Voltmeter AC 0~200 V Lcd Дисплеј Напон Надгледување на AC напон 220 V волтметар/Volt Тестер
Параметри : Мерен Опсег : AC 0~199.9 V Напојување : AC напон 220 V на Точноста : 0.5%(+/- 2 зборовите : ) LCD Дисплеј : 19mm Големина : 70 x 40 x 31mm Инсталација : 68 x 38mm Боја на домување : црна
Карактеристики : LCD дисплеј со висока дефиниција и јасно. Широко се користи во трафостаница автоматизација, дистрибуција автоматизација, опрема за тестирање. Овој објект е висока точност, стабилен, сигурен, ниска потрошувачка на енергија и мала големина. Главно се користи за мерење на реално-време на AC напон на електрични линии. Трансформатор води може да биде продолжен од себе за идеална локација на вашиот уред.
Пакет содржи : 1 x Дигитален Voltmeter (AC )

Кон својствата

Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Температурата На Работа:
-10 °c ~ +50°c
Точноста Класа:
0.5%(+/- 2 зборовите
Напојување:
AC
Мерен Опсег:
AC 0~V 199.9
DIY Материјали:
Електрични
Димензии:
70 x 40 x 31mm
Број На Модел На:
дигитални voltmeter
Мерен опсег:
AC 0~V 199.9
Напојување:
AC НАПОН 220V
На точноста:
0.5%(+/- 2 зборовите

Најдобри предлози во категоријата