.

.

5(100)3*230/400V Мали Polyphase МК-LEM022SJ Мини Din Железнички Electronice Енергија Метар

5(100)3*230/400V Мали Polyphase МК-LEM022SJ Мини Din Железнички Electronice Енергија Метар

DEN 1360.32
DEN 1238.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Техничките претстави, целосно се во согласност со Меѓународните Стандарди IEC 62053-21 за Класа 1 три фаза активна енергија метар.5 mm), во согласност со Стандардите DIN43880. (3) според жици дијаграм жици, во исто време, да обрнат внимание да се стегне завртки и ги заостри терминал кутија на мали куки.
Стандард 7+1 цифри дисплеј (9999999.
мали три фаза МК-LEM022 SJ мини Din Железнички Electronice Енергија Метар Стандардна конфигурација 7+1digits LCD дисплеј
Опис На Производот
мали три фаза МК-LEM022 SJ мини Din Железнички Electronice Енергија Метар Апликација
LEM022 SJ е DIN железнички три фаза четири жица активни електронски енергија метар. (2) за да го исклучите светлата, ротари понекогаш во мала ротација, како што не повеќе од целиот круг, му припаѓа на нормален феномен. Објектот ќе биде предаден во рок од 5-7 работни дена .
Опремен со поларитетот пасивни енергија импулс излез на терминал (поларитетот), во согласност со стандардот IEC 62053-31 и DIN 43864. (4) watt-hour метар работа постојат некои мала бучава, не attaint делови, не влијае на услугата живот, исто така, нема да се меша со точноста на мерењето.2/50us бранови импулс напон 6k V.
Продолжување терминали покрие за да се заштити да се користи за безбедност. И инструкции за LED (Display HELP 1 на LCD значи се јават на оптоварување тековната). (2) watt-hour метар треба да бидат инсталирани во сува, цврсти место, спречување на сонцето точка-празно, да се избегне влажни, топли, mildew, чад, прашина, песок и корозивни гасови.Ако се направи школка обвинет за други причини, тоа треба да се обиде да го елиминира, со цел да се осигура безбедност.
Прилагодено Дизајн На Производот
OEM/ODM
Професија во извоз на услуги од Производител на Електрична
Висок квалитет на Производот, Прифатлива Цена на Производство на Процесот : Ефикасно Управување со :
Напредна Технологија :
Нашите тврдења : најчесто поставувани ПРАШАЊА
Инсталација Размислувања и Користење на
При инсталирањето на watt-hour метар треба да се обрне внимание на следниве прашања : (1) листа на проверка за да се покријат двете уши на печат печат печат е завршена.Како што се повеќе од целиот круг по продолжи да се тркалаат, обидете се надолу 3, 4, две жици, ако веќе не е постојана ротација, се објасни феноменот на двоен електрично коло.
мали три фаза МК-LEM022 SJ мини Din Железнички Electronice Енергија Метар Технички параметри
Модел
Точноста
Референца
напон (V)
Тековната
спецификации (А)
фреквенција (Hz)
Изолација
перформанси
LEM022 SJ
Класа 1
3x 230/400
5(100)
50
AC напон 4k V за 1 минута
1. Мали три фаза МК-LEM022 SJ мини Din Железнички Electronice Енергија Метар Цртање :
Сите Енергетски Метар :
Нашите Услуги
1.
четири модул дигитални енергија метри ,четири модул дигитални енергија метри ,четири модул дигитални енергија метар ,
мали три фаза МК-LEM022 SJ мини Din Железнички Electronice Енергија Метар Функции и карактеристики
35mm стандард DIN rail монтажа, во согласност на Стандардите на DIN EN 50022.
Bicolor LED инструкции напојување државата (зелена) и сигнал на енергија импулс (црвено). Време На Испорака :
Преку Воздух : Обично 1-3 работни дена
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена. Тоа може директно и прецизно мерење на оптоварувањето на активна потрошувачка на енергија во три фаза AC мрежи на номинална фреквенција 50 Hz или 60 Hz. Компанијата Информации
Производител на Индустриски и Трговски Компанија започна да се кандидира businiess од 2006 година, која се наоѓа во Wenzhou Yueqing - светски познатата град за ниско-напонски електрични апарати.
LEM022 SJ ширина е четири пол (modulus 17. (5) watt-hour метар месечно својата потрошувачка на енергија е околу 1 k W · h (f), ако е така, кога се користи како маса, еден месец и вкупно табела додаток 1 k W · h електрична енергија, како и за табелата во електрична енергија нема ништо да се направи со колку ефикасноста на табелата.

Кон својствата

Бренд Име:
makerele
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Напојување:
AC
Номинална Напон:
380v
Макс Оперативни Тековната:
100A - 119A
Број На Модел На:
МК-LEM022SJ
Фаза:
Три Фаза
Мерење На Енергетскиот Опсег:
0.02
Точноста Класа:
Класа 1
Излезниот Напон:
3x 230/400v
Температурата На Работа:
-25℃ на +55℃
Димензии:
5(100)
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
жеџијанг во Кина (Копно)
боја:
Бела
Изолација перформанси:
AC напон 4kV за 1 минута, 1.2/50us бранови импулс напон 6kV.

Најдобри предлози во категоријата