.

.

200PSI Притисок Трансдуцерот Предавателот Гас Воздух Вода 1/8 NPT за Масло,Гориво,Дизел,Гас,Воздух,Вода

200PSI Притисок Трансдуцерот Предавателот Гас Воздух Вода 1/8 NPT за Масло,Гориво,Дизел,Гас,Воздух,Вода

DEN 2831.52
DEN 595.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Спецификација : Brand new притисок трансдуцерот. 316 од не ' Рѓосувачки челик тело. Текст : 0-200 psi (Мерач на Притисок) ; Излез : 0.5-4.5 V линеарна напон излез. 0 psi излези 0.5 V, 100 psi излези од 2,5 V, 200 psi излези 4.5 V. Работи за масло,гориво,дизел,вода,гас или воздушен притисок.Може да се користи во нафта резервоарот,резервоарот за гас,резервоар за дизел итн. Точност : +/-1%FS; Тема : 1/8" NPT; Жици Конектор : Пакард plug-in единица е вклучена; Жици : Црвено : +5 V; Црна : земјата; Зелено : јачина на излез; Тоа е однапред притисок испраќачот од традиционалните механички притисок испраќачот; Преоптоварување на Капацитетот : 2-4 пати; Работна Температура : -40—+120ºC; Надомест Температура : -20—+80ºC; Заштита Класа : IP67; Притисок Медиум : На гас и течни кој е компатибилен со 316 L не ' рѓосувачки челик; Оптоварување Отпор : ≤((снабдување со енергија-6.5 V/0.02 А)Ω; долгорочна стабилност : Помалку од 0.1%FS/година; Температура Ефект на Нула : Типичен : 0.02%FS/ºC; Максимална : 0.05%FS/ºC; Температура Ефект на Чувствителност : Типичен : 0.02%FS/ºC; Максимална : 0.05%FS/ºC; Шок Отпор : 1000g; Анти-Шок : ≤+/-0.01%FS(X,Y,Z оските, 200 Hz/g); Време на Одговор : ≤1ms; Отпор на Изолација : >100mΩ 500 VDC; Тежина : 0.1 КГ ; Експлозија-доказ Класа : Exia TTCT6; Електромагнетизмот Компатибилност : EN50051-1.

Кон својствата

Фаза:
Еден
Калем Број:
Autotransformer

Најдобри предлози во категоријата