.

.

250V 25A РБС-25 DA Цврста Состојба Реле Модул -НОВА РБС-25DA РБС 25A Добро за ПИД Температура Контролер Напонски Трансформатор.

250V 25A РБС-25 DA Цврста Состојба Реле Модул -НОВА РБС-25DA РБС 25A Добро за ПИД Температура Контролер Напонски Трансформатор.

DEN 28.80
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Број На Модел Вовед
Ве молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.
Струја на Опрема/Сооднос= Тековни на РБС
Струја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема
(Односот зависи од видот на вашата опрема)
Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%
За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,
ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,
на вентилаторот за ладење е потребно.
Име на производ Цврста Состојба Реле Тип на РБС-25 DA Материјал Метал, Пластика, Електрични Делови Номинална Струја 25 A Оценет Напон 250 VAC Текст 3-32 VDC Излез 24-380 VAC Монтажа Дупка Големина Мали Кол : 4mm/ 0.16", Биг : 7 x 4.3 mm/ 0.27" x 0.16"(L*W) Реле Големина 6.4 x x 4.5 2.3 см/ 2.5" x 1.8" x 0.9" (L*W*T) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба Реле
Можете да изберете и други модели на РБС во следнава листа. Тип Amper DA АА ДД VA DA-H АА-H
Ние сме фабрика,
ние може да обезбеди OEM услуга да се печати вашето лого на Реле,
ако добиете каква било потреба, слободно контактирајте со нас да ни испратите порака.

Кон својствата

Употреба:
Општа Намена
Број На Модел На:
РБС-25DA
Теорија:
Термички Реле
Заштита На Функција:
Запечатени
Бренд Име:
EARUELETRIC
is_customized:
Yes
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Големина:
Miniature

Најдобри предлози во категоријата