.

.

Cn101a layar dipimpin waktu Дигитални saklar, Progerammable Тајмер AC / DC 12 V 16A

Cn101a layar dipimpin waktu Дигитални saklar, Progerammable Тајмер AC / DC 12 V 16A

DEN 326.40
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Име на производ : Дигитални Време Swicth;Модел : Cn101 A;Материјал (Надворешен) : Пластика, Метал Боја : Бела;Dispaly Екран : LCD Капацитет : 10 A 250 V AC;Моќ Опсег : AC 12 V Мин. Префрлување Време : 1min;Димензија : x 7.2 7.2 x 3.5 cm / 2.8" x 2.8" x 1.4" (L*W*T) Тежина : 99g;Пакет Содржина : 1 x Тајмер TOOGOO е регистрирана трговска марка. САМО Овластени продавачот на TOOGOO може да се продаде под TOOGOO огласи.
TOOGOO(R) Cn101 A LED Екран Дигитални Време се Префрлите Progerammable Тајмер AC 24 V 10 A
LED индикатор за светло, недела и за време resettable, LCD дигитален дисплеј.
Програмата тајмерот може автоматски да го вклучите и исклучите различни видови на електрична опрема според фиксен време.
7 функција копчиња : clock (часовник), тајмер, ден, h+(поставување на часови), m+(поставување на минути), прирачник заобиколува, го ресетирате.
Транспарентна пластика водоотпорен може да се обезбеди подобра заштита за дигитални време switch.
Ве молиме Имајте на ум : овој производ не може директно да се контролира висока струја, ве молиме да користите некои РБС AC Контактор ако сакате да се контролира греење на елемент или други високи моменталното оптоварување.

Кон својствата

Број На Модел На:
CN101A
Заштита На Функција:
Запечатени
Теорија:
Временско Реле
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Употреба:
Општа Намена
Напон:
12V
Големина:
Subminiature

Најдобри предлози во категоријата