.

.

4P 20A 240V/415V Коло прекинато MCB C ТИП 4 Столбови

4P 20A 240V/415V Коло прекинато MCB C ТИП 4 Столбови

DEN 182.40
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Welcom да TOMZN
C ТИП
Ве молиме истакна : Овој линк за тип В
DZ47-63(C45 N) серија коло прекинато се користи во осветлување дистрибутивниот систем или моторни дистрибутивниот систем за
заштита од преоптоварување и краток спој во системот. Производот е neoteric во структурата, лесен во тежина, сигурен
и excellet во однос на перформансите. Нејзината рамка и делови за усвојување на пластика на високо отпорни на оган и shockproof. Производот, со долг живот, главно се користи во AC 50 Hz/60 Hz еден пол 240 V или две, три, четири столбови до 415 V коло за преоптоварување и краток спој заштита, како и за unfrequently префрлување електрични опремување на документот и осветлување коло во нормален случај. Производите се во согласност со IEC 60898, IEC 60947.
Карактеристика, Кривата
Номинална одлуки и кршење капацитет
Во текот тековната заштитна карактеристика
Спецификации
Димензии

Кон својствата

Тип:
Мини
is_customized:
Yes
Полјаците Број:
4
Број На Модел На:
DZ47-63
Бренд Име:
TOMZN
Стандард:
IEC60947, IEC60898
Полјаците Број:
4
Номинална Струја:
20A
Монтажа:
35mm din железнички
Кршење Капацитет:
4KA
Charcteristic Крива:
C тип

Најдобри предлози во категоријата