.

.

1P 63A МЦ Рачен трансфер прекинувач Коло прекинато MCB 50HZ/60HZ 400~

1P 63A МЦ Рачен трансфер прекинувач Коло прекинато MCB 50HZ/60HZ 400~

DEN 91.20
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Welcom да TOMZN
Примена
DZ47 МЦ рачен трансфер прекинувач е погоден за две-пат напојување систем со AC 50 HZ/60 HZ, отценети работен напон 240 V~400 V, номинална струја од 6 A ~ 125 A. Тоа може рачно префрлување на напојување за да резерва сила или генератор кога заеднички моќ се случуваат грешки така што да се гарантира сигурност и безбедни на снабдувањето со енергија. DZ47 МЦ има заштитна функција од преоптоварување, под-напон, кратки коло и недостаток фаза која е особено погодна за користење во место каде што не дозволува напојување неуспех, како што е пожар, болница, пазар, воена проект, висок пораст зграда, банка, ТВ станицата и така натаму.
Карактеристика, Кривата
Номинална одлуки и кршење капацитет
DZ47 МЦ
Номинална струја(A)
Пол број
Напон(v)
Кршење капацитет
HZ
1~63 A
1
240
6 KA
50/60
1~63 A
2
240
6 KA
50/60
Во текот тековната заштитна карактеристика
Спецификации
Димензии

Кон својствата

Полјаците Број:
1
Број На Модел На:
МЦ
Тип:
Мини
is_customized:
Yes
Бренд Име:
TOMZN
Стандард:
IEC60947, IEC60898
Номинална Напон:
240V~
Номинална Струја:
63A
Монтажа:
35mm din железнички
Кршење Капацитет:
6KA
Charcteristic Крива:
CTYPE
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)

Најдобри предлози во категоријата