.

.

НИ ЕУ Без Данок Висок капацитет 36 Volt Литиум батерија пакет 36V 25Ah Електрични Велосипеди Задните Рек Батерија со Полнач

НИ ЕУ Без Данок Висок капацитет 36 Volt Литиум батерија пакет 36V 25Ah Електрични Велосипеди Задните Рек Батерија со Полнач

DEN 19104.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3. Долг циклус живот; Што изразува циклус живот до 800 циклуси
5.
Не поврзувајте батеријата електроди на електричен штекер. Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8.5 АХ
Мобилен Комбинација
10-паралелно 10-серија
Мобилен Големина
18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
100pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
29+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
42v
Номинална Испуштање Струја (A)
30 A
nstantaneous Максимална Испуштање Струја (A)
90 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
30 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
12hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
6hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
430*160*80mm
Батеријата Тежина
5 KG
Батеријата
1000 W
Функција :
1. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3.
Транспорт Време На Испорака :
Батеријата е посебен производ, сите батерии треба неколку циклус тестови пред породувањето, па производство
и тестот на времето потребно за 5-7 дена;
Испорака Метод :
За Европската Унија купувачи :
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе го воздух на Обединетото Кралство првата,па до дестинацијата
земји преку ДПД. Висок работен напон за еден батеријата клетки
3.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
Не предизвикувајте краток спој со батеријата со директно поврзување на позитивниот и негативниот крај со метални предмети. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој .Тежината е повеќе полесни
2. Загадувањето-бесплатно, животната средина пријателски
4.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии. Само рамнотежа
Плаќање :
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT.
Времето за испорака е обично 8-12 дена по испраќањето. Вграден-во 30 A BMS одбор
3.
За Швајцарија, Норвешка купувачи
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе го воздух на Обединетото Кралство првата,па до дестинацијата
земји преку ДПД. Литиум Батерија со Алуминиумска случај
2. Поедноставување на батеријата за управување со систем (BMS) и батерија полнач
7.
Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за
Батерија За Квалитет :
1. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.
Делови вклучени
1.таму можеби имаат.
Не обратна позиција и негативни терминали. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3.
Не превоз или чувајте ја батеријата заедно со метални објекти како што се шноли, ѓердани, итн. Мала тежина, мала големина
11. Висока енергетска густина
2.0 Полнач ( Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач приклучокот можете да го изберете )
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
36v 25ah
Номинален Напон (V)
36v
Номиналниот Капацитет (AH)
25ah
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.

Кон својствата

Напон:
36v
Капацитет:
21 - 30Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
36v
Батеријата Напон:
36v
Тип:
Литиум Батерија
Моментален моќ:
1000W
Боја:
BlackBMS(Built - in)
Функција:
со Опашката светлина

Најдобри предлози во категоријата