.

.

Центар Моторни Електричен Велосипед мотор за Ebike 8inch 24V 250w350w ebike центар моторни комплет електричен Скутер велосипед Мотор инвалидска Количка

Центар Моторни Електричен Велосипед мотор за Ebike 8inch 24V 250w350w ebike центар моторни комплет електричен Скутер велосипед

DEN 8793.60
DEN 7914.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


За превозот време :
Обично :
1. На ТНТ/ DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 5-12 дена
2. E-ЕМС / EMS / Кина Пост проценува време на испорака : 15-30 дена
3. На Продавачот за испорака метод проценува време на испорака : 13-25 дена.
Бренд : ANNOYBIKE
Примена : Мотоцикл/ E-скутер/ Електричен велосипед/ Количка/ Електрични tricycle/итн.
Спецификација :
Мотор : 8 инчен Brushless Gearless мотор
Hallsensor : YES (5 сала сензор жици)
Кочница тип : V/Диск сопирачки
Моторни големина на тркало( вклучуваат гума) : 8 инчен
Гуми Модел : 200*50-5 Вакуум гума
Гуми Ширина : 50mm
Макс Вртежен Момент : 11 М Н.
Номинална моќност : 250 W-350 W
Номинална напон : 24 V-48 V
Брзина : 12-28km/h
Ротирање на ветер : 250-1000 ВРТЕЖИ во минута
Дијаметар : 200 мм
Отвори датотека : 95 mm
Тежина : околу 4 кг
Материјал :
1. тркала : стандардна меѓународна A356 алуминиум термичка обработка.
2. магнетен челик : стандард 38 H
3. железо core : DW350 ламиниране
4. Сала : Honeywell може да се спротивстави на висока температура : 150
Пакување Листа :
1* 8 инчен центар мотор
1* контролер
1* LCD
1* гас ( Ако не оставете порака за да ни кажете кои гас сакате, ние ќе ја испрати на левата рака палецот гас до вас)
2* кочница рачката
1* Диск сопирачки ( 120mm диск кочница и caliper )
Ако ви треба друг Напон или Моќ 8 инчен моторни сет, ве молиме погледнете на овој линк :
Како да се прилагоди на LCD дисплејот : P0= 12; P1= 8; P2=10; P3=1; P4=0

Кон својствата

боја:
250W Двојно вратило, 350W Двојно окно
Wattage:
301 - 400w
Бренд Име:
ANNOYBIKE
Напон:
24V
дизајн:
Brushless
Тип На Мотор:
Brushless Не-опрема Центар Мотор
Модел:
lY08
Rim големина:
8 инчен
пневматик:
200*50-5, вакуум пневматик
Дијаметар со пневматик:
200mm
Не-оптоварување Ротирачка Брзина:
800rpm (adjustable400-1200rpm)
N.W.:
6kg
effecificy:
>83%

Најдобри предлози во категоријата