.

.

yuwell Медицински Професионалец Стетоскоп Мултифункционален Главата Слушаат Монитор за Кардиологија го Оценувате на белите Дробови, Медицинска Опрема Феталниот

yuwell Медицински Професионалец Стетоскоп Мултифункционален Главата Слушаат Монитор за Кардиологија го Оценувате на белите Дробови,

DEN 1688.16
DEN 1165.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

yuwell Професионални Мултифункционален Стетоскоп Професионален Лекар Медицински Стетоскоп
Професионалниот клинички стетоскоп за лекарите и медицинските сестри.Тоа се користи од страна на медицински професионалци и студенти, да се идентификуваат, да се слуша, и студија за срце, бели дробови и други тело звуци за да се процени, дијагностицирање и проучување, погоден за домашна употреба, како и.
Пакет : 1 X Мултифункционален стетоскоп 1 X Тешко eartips; 1 X Мека eartips; 3 X ѕвона; 2 X дијафрагми:
Три заменливи ѕвона за различни делови од телото и цели.
Детска глава дијаметар : 3cm
Возрасни глава дијаметар : 4.5 cm
Мал бел дијаметар : 2cm
Медиум бел дијаметар : 2.5 cm
Голем бел дијаметар : 3.4 c
Мултифункционален стетоскоп : пет различни shift видови може да го замени пет видови на стетоскоп на различни функции
YUWELL е на врвот на еден бренд во Кинески homecare медицински уред индустрија.
Удел на пазарот се чуваат Број 1 во областа на респираторниот систем,кардиоваскуларниот систем и ендокриниот систем.
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 5 дена откако вашата уплата е завршен.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
Гаранција & Одржување :
Ние нудиме на 1-месец слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Ние исто така, обезбеди 12-месечно бесплатно одржување. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот, исто така треба да се плати за трошоците на делови за да биде заменет.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.

Кон својствата

Бренд Име:
YUWELL
Број На Модел На:
Мултифункционален Стетоскоп
Професионален Лекар :
стетоскоп
Медицински:
двојна глава Стетоскоп
детектор на феталниот:
Акустична Јасност
Две опции на располагање:
сина стетоскоп за професионалци
Бел глава:
professinals да слушате фетална срцева
Погоден за Домашна медицинска употреба:
Срцето, белите дробови, цревата протокот на крв
сина боја:
Изгледа добро и endurable
Слушате :
Срцето на белите дробови, цревата протокот на крв
Vet:
Медицински Детектор
Ефикасна :
со попуст на располагање

Најдобри предлози во категоријата