.

.

USB Безжична Мрежна Картичка, WIFI Адаптер за Безжичен Мачка НА WF100 за LG Мрежа Телевизија

USB Безжична Мрежна Картичка, WIFI Адаптер за Безжичен Мачка НА WF100 за LG Мрежа Телевизија

DEN 2169.60
Залиха
Достапно за вашата нарачка

USB безжична мрежна картичка, WIFI адаптер за безжичен мачка НА WF100 за LG мрежа телевизиска Мрежа адаптер и далечински управувач е погодна за : Во 2013 нов производ, LA6300 серија, LA6200 серија, LA6500 серија, LN6150 LG TV серија на LG TV во 2012 година : 60 la6200, 55 la6200, 47 la6200, 42 la6200, 60 lm6450 - CA 47 lm6600-42 lm6600 - CE, CE, 55 lm6600 - CE 42 lm6400 - CE, 47 lm6400-55 lm6400 CA - CE 47 lm6200-42 lm6200 - CE, CE, 55 lm6200 - CE Оваа картичка може да се користи во 2011 LG не флеш 3 d ТВ LW5500 серија, LV5700 серија, LW6500 серија на далечинскиот управувач не е применливо. 72 lex9 - CA LX9500 серија LX6500 LE8600 серија LE7500 LE5500 серија LD650 LW6500 серија LW5500 lw7200 LW9800 серија и има мрежа функција на LG рамни ТВ користат над Поддржува следниве LG модел производи : LED LCD ТЕЛЕВИЗОР : LEX/LX/LE9 LE8 / LE7 / LE59 / LE58 / LE55 / LE54 / LZ96 / LZ97 / LW77 / LW65 / LW57 / LW56 / LV55 / LV54 / LV37 / LK55 / LK53 / серија LCD ТЕЛЕВИЗОР : LD8 / LD7 / LD6 / LD5 серија Ion телевизија : PK5 / PK7 / PK9 / PX9 / PZ5 / PZ7 / PZ9 серија Проектор : HX350 Y/HW300 Blu-ray плеер : BD - 670 BD650 BD660 C, BD665, HB906, SH96, LHB336 серија Употреба : вметнете ја картичката во USB интерфејс, ТВ автоматски ќе се отвори Wi Fi, барај во близина на безжична мрежа! Ве молиме бидете сигурни дека вашиот модел е во нашите compatible If имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред наддавање. Ние ќе ви обезбеди професионална техничка поддршка
Како што се на големо, ако се земе вкупната количина поголема од 5 парчиња, ние може да ви даде нашиот трговија на големо цена. Ова ќе биде повеќе од поволни.
а. Ние ќе ги искористиме кина Пост Воздух Mail за бесплатен превозот, тоа ќе потрае 15-30 дена во вашата земја. Ако ви треба предмети во рок од 7 дена, ве молиме, изберете ја курирската служба DHL.
б. Со цел да ви помогне да заштедите на некои сопствени такси, ние обично би сакал да се прогласи за "подарок" и 10-20 единица на пратката, ако имате било какви посебни барања, pls остави белешка во ред.
1. Сите наши производи се во рок од 3 месеци гаранција;
2. Размена на објекти ќе бидат испратени по вратени предмети примени;
3. Купувачот е одговорен за враќање такси превозот.
Вашето задоволство е исклучително важно за нас. Ние се залагаме за 5-Ѕвезда повратни информации рејтингот. Ако имате какви било прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со нас онлајн или да ни оставите порака.

Кон својствата

Употреба:
TV
Безжична Комуникација:
IR
Број На Модел На:
Е - WF100
Пакет:
No
Канал:
1
Фреквенција:
433 MHz

Најдобри предлози во категоријата