.

.

USB DC 5V да DC 9V DC 5V да DC 12V Чекор до Кабел Модул Конвертор 2.1x5.5mm Машки Конектор

USB DC 5V да DC 9V DC 5V да DC 12V Чекор до Кабел Модул Конвертор 2.1x5.5mm Машки Конектор

DEN 17.28
DEN 17.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


USB DC 5 V да DC 9 V DC 5 V да DC 12 V Чекор до Кабел Модул Конвертор 2.1x5.5mm Машки Конектор
Опис На Производот :
DC 5 V да DC 9 V :
Влезен напон : DC 5 V
Излезен напон : DC 9 V
Макс текст струја : 2 A
Максимална Излезна струја : 750m A (За 500m A или помалку апликација е препорачливо)
DC 5 V да DC 12 V :
Влезен напон : DC 5 V
Излезен напон : DC 12 V
Макс текст струја : 2 A
Максимална Излезна струја : 750m A (За 500m A или помалку апликација е препорачливо)
MT3608 DC-DC Модул :
Максимална излезна струја : 2
Влезен напон : 2 v ~ 24 v
Максималниот излезен напон : 28 v
Ефикасност : ≤93%
Големина : 36 mm * 17 mm * 14 мм

Кон својствата

боја:
DC 5V да DC 9V, DC 5V да DC 12V, MT3608 DC-DC Модул
Пакет:
Yes
USB Тип:
Стандард
Употреба:
MP3 / MP4 Плеер,Компјутер
Пакет:
Пакет 1
Број На Модел На:
Чекор до Кабел
Бренд Име:
Smmnas

Најдобри предлози во категоријата