.

.

4.2 инчен E-Ink Суровини Екранот ,400x300 ,4.2' E-хартија, Три Дисплеј во боја: црвена, црна, бела. SPI интерфејс, Без ПХБ .Без Осветлување

4.2 инчен E-Ink Суровини Екранот ,400x300 ,4.2' E-хартија, Три Дисплеј во боја: црвена, црна, бела. SPI интерфејс, Без ПХБ .Без

DEN 1247.52
DEN 1173.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


400x300, 4.2 инчен E-Ink суровини екранот, три-боја
ОПИС 400x300, 4.2 инчен E-Ink суровини екранот, три-боја, SPI интерфејс, без PCB Преглед
Ова е E-Ink суровини екранот, 4.2 инчен, 400x300 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс, поддржува црвена, црна и бела три-боја на екранот.
Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, одличен ефект под сончева светлина, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму. Карактеристики Не светлото, држи прикажување на последната содржина за долго време дури и кога моќта надолу Ултра ниска потрошувачка на енергија, во основа моќ е потребно само за освежување Доаѓа со развој на ресурси и прирачник (возачот одбор шематски, примери за Малина Пи/Arduino/STM32) Спецификации Оперативен напон : 3.3 V Интерфејс : 3-жица SPI, 4-жица SPI Преглед димензија : 90.1 mm × 77.0 mm × 1.18 mm Дисплеј големина : 84.8 mm × 63.6 mm Точка на теренот : 0.212 × 0.212 Резолуција : 400 × 300 Дисплеј во боја : црвена, црна, бела Сива ниво : 2 Full refresh време : 15s Refresh моќ : 26.4 m W(typ.) Режим на моќ : агол на Гледање : >170° Развој Ресурси
Вики за слободен софтвер : www.waveshare.com/wiki/4.2inch_e-Paper_Module_(Б) Избор Упатство
Дел Број
Бои
Сивото Ниво
Резолуција
Големина на екранот (mm)
Преглед Димензија (mm)
Делумно Refresh Време (s)
Освежете го оценувате (s)
Интерфејс
црна, бела
2
200x200
27.60 × 27.60
37.3 × 31.8
0.3
2
SPI
црвена, црна, бела
2
200x200
27.60 × 27.60
37.3 × 31.8
N/A
8
SPI
црна, бела
2
250x122
48.55 × 23.71
59.2 × 29.2
0.3
2
SPI
црвена, црна, бела
2
212x104
48.55 × 23.71
59.2 × 29.2
N/A
15
SPI
црна, бела
2
264x176
57.29 × 38.19
70.4 × 45.8
N/A
6
SPI
црвена, црна, бела
2
264x176
57.29 × 38.19
70.4 × 45.8
N/A
15
SPI
црна, бела
2
296x128
66.89 × 29.05
79.0 × 36.7
0.3
2
SPI
црвена, црна, бела
2
296x128
66.89 × 29.05
79.0 × 36.7
N/A
15
SPI
црна, бела
2
400x300
84.8 × 63.6
90.10 × 77.00
N/A
4
SPI
црвена, црна, бела
2
400x300
84.8 × 63.6
90.10 × 77.00
N/A
15
SPI
црна, бела
2
640×384
163.20 × 97.92
170.2 × 111.2
N/A
6
SPI
црвена, црна, бела
2
640×384
163.20 × 97.92
170.2 × 111.2
N/A
31
SPI Љубезно ве потсетам : Ако ви треба e-хартија дисплеј модули со ПХБ, ве Молиме кликнете на оваа врска :
ПАКЕТ СОДРЖИНА
Answer : ___________________________ Note : Ова е смрзнување на екранот, вие исто така може сакаат да се купи насобраните варијанта за лесно тестирање и споредување : 4.2 инчен e-Хартија (Б) x1

Кон својствата

Број На Модел На:
4.2 инчен e-Хартија (Б)
Бренд Име:
Waveshare
Демо Одбор Тип:
рака
Резолуција:
400x300
Интерфејс:
3-жица SPI, 4-жица SPI
Дисплеј Во Боја:
Црвена, бела, црна
Сивото ниво:
2
Refresh моќ:
26.4 mW
Режим На Моќ:
агол на гледање:
>170 степен
Оперативен Напон:
3.3 v
pcb:
No

Најдобри предлози во категоријата