.

.

Светиот Камен HS100 GPS FPV беспилотни Летала Со hd Камера се Врати Дома РК Quadcopter Со Камера 720P WIFI далечински управувач летало profissional

Светиот Камен HS100 GPS FPV беспилотни Летала Со hd Камера се Врати Дома РК Quadcopter Со Камера 720P WIFI далечински управувач

DEN 15639.36
DEN 12355.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Светиот Камен HS100 Navigator е интелигентна РК quadcopter, опремени со напредна GPS систем, конструиран за да се лоцира летало. Сега вие не се грижите за летало на летање далеку. Вграден-во high definition камера ви овозможува да се земе квалитетот на воздушни снимки. Опремен со нов "ме следи" опција, ова летало ќе остане над вие автоматски, одржување на камерата беа фокусирани на вас во сите времиња и снимање на вашиот секој потег. Со новосоздадените интелигентна батерија, ќе добиете време на лет до 15 минути, кои ви даваат повеќе широка лет искуство!
Главни Карактеристики
- Напредно GPS assisted : GPS режим овозможува прецизно позиционирање и го спречува губењето на летало. На летало ќе изврши Авто се Врати кога батеријата е слаба, или ако на тоа ја губи сигнал. Со оваа нова функција, можете да имате повеќе да се забавуваат и да уживаат безбеден лет.
- Smart се Врати до Дома (RTH) : Притиснете го ова копче кога летало во GPS режим ќе предизвика летало да лета назад до дома точка дека ќе се постави како полетување. Најдете ја враќам и твојата летало кога ќе лета надвор од очите.
- Следете Ме на Владата : да се следат GPS во вашиот паметен телефон, обезбедување на вашето летало фотографира со висока прецизност каде и да одите.
- FPV (Прво Лице Поглед) пренос и Оптимизиран за HD 720 P Прилагодливи Широк Агол на Камерата : Full high definition 720 P Wi-Fi FPV камерата работи совршено, да им се овозможи да го видите она што вашите летало гледа, идеален за снимање одредено место или едноставно да се погледне наоколу.
- Височина на чекање, без глава Режим, Едно-Копче за полетување / Слетување и Итни Стоп : Овие карактеристики се идеални за почетници да лета на летало и намалување на учење крива.
- Подолго контрола на далечина и се вее време : Повеќе од 500m далечински управувач далечина. Отстранлив 7.4 V 2500m AH, висок капацитет на батерија со енергија-оптимизиран систем ти дава многу подобрување на лет искуство. До 15 минути на време на лет!
- 4 Славна LED Светла им Помогне на Ноќен Лет : светла LED светла направени ноќ летање толку лесно како што летаат во текот на денот.
Спецификација
Летало МОДЕЛ Бр. : HS100
Тежина (Вклучувајќи Батерија) : 700 g / 24.7 оз (FAA е потребно)
Лет време : 12-15 минути
Wi-Fi Растојание : 150 M (Отворен и Непречен)
Сателитски Системи : GPS / Глонасс
Димензии : 500*500*175mm
Камера : Леќа : FOV 120°/2.0
Снимање на Сцени : HD1280*720 P
Поддржани SD Картички : ТФ-Картичка 8 GB вклучени
Р emote Контролер Фреквенција : 2.4 GHz
Макс пренос на далечина : 500m(Отворен И Непречен)
Батерија : 300 m Ah / Lipo; погонски Напон : 3.7 V
Летало Капацитетот на Батеријата : 2500 m Ah; Напон : 7.4 V
Батерија Тип : Li-ion
Макс Време на Полнење : 3-6 часа (Зависи од Полнење Енергија)
USB Кабел Напон : 5 V Номинална Моќност : ≤10 W
Она што ќе Добиете за
1 x HS100 Летало
1 x Предавателот
1 x 7.4 V 2500m Ah Li-ion Батерија
1 x 8 G ТФ-Картичка
1 x Читач на картички
1 x USB Кабел за Полнење
4 x Екстра Пропелери (под бела пена кутија)
2 x Екстра Пропелер Чувари
4 x на Ножот Влошки
4 x на Ножот Капи
2 x Екстра Слетување Нозе
4 x Завртки за Ножеви
4 x Завртки за Моторни/Дното Тело Маска
1 x Шрафцигер за Мотори и Ножеви
4 x Фиксна Парчиња Гума за Ножеви' Завртки
1 x Упатство

Кон својствата

Тип:
Авион
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Далечинска Контрола:
Yes
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Бренд Име:
светиот камен
Време На Полнење:
3-6 часа
Материјал:
Пластика,Карбонски Влакна,Метал
Број На Модел На:
НАС-HS100black
Контролор На Батеријата:
Изградена во
Далечински Растојание:
Во рамките на 450-500 метри
Контрола На Канали:
4 Канали
Предупредување:
Ве молиме прочитајте ги инструкциите внимателно пред да оперативни
Акција Време:
12-15 Минути
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Батерии Далечински Контролер,Оригинална Кутија,Оперативни Инструкции
Гаранција:
1 месец
Полнење Напон:
7.4 V
Возраст Опсег:
Grownups
Извор На Енергија:
Електричен
Приклучоци Тип:
USB
Контролор На Владата:
MODE2
Димензии:
50*50*17.5

Најдобри предлози во категоријата