.

.

М slipring мини лизга прстен Кол.12.5 mm 18 Канал 2A електрични Лизга Прстен МСМ-12-18A МСМ-12-18B Капсула Лизга прстен

М slipring мини лизга прстен Кол.12.5 mm 18 Канал 2A електрични Лизга Прстен МСМ-12-18A МСМ-12-18B Капсула Лизга прстен

DEN 863.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка


М slipring мини лизга прстен Кол.12.5 mm 18 Канал 2 A електрични Лизга Прстен МСМ-12-18 A МСМ-12-18 B за Затворени-коло надзор PTZ Gimbal Ротирачка платформа работа
Спецификација :
- Ротирачка брзина : 300rpm max.
- Канал : 18
- Номинална напон : 240 VAC/DC
- Тековна Оценка : 2 A /Канал
- Работна температура : -20 C~+60 C
- Контакт Материјал : Злато/Злато
- Жица спецификација : AWG30 Сребро Тефлон УЛ
- Кабел должина : Стандард 200mm
- Compressive strength : ≥500 [email protected] Hz помеѓу два канали
- Отпор на изолација : 1000m Ohm /500 VDC
- Работен век : ≥500 милиони Ротација (во зависност од оперативниот средина и брзина)
Пакет се вклучени :
- 1* лизга прстен

Кон својствата

боја:
МСМ 12 18A, МСМ 12 18B
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
SHUAICHI
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Материјал:
Други

Најдобри предлози во категоријата