.

.

F17283 Flysky FS-iA6 2.4 G 6 Канал 6CH Далечински Управувач Ресивер со Двојно Антена за FS i4 i6 i10 GT2E GT2F GT2G Предавателот

F17283 Flysky FS-iA6 2.4 G 6 Канал 6CH Далечински Управувач Ресивер со Двојно Антена за FS i4 i6 i10 GT2E GT2F GT2G Предавателот

DEN 507.84
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Flysky FS-i A6 2.4 G 6 Канал 6 CH Далечински Управувач Ресивер со Двојно Антена за FS i4 i6 i10 GT2 E GT2 F GT2 G Предавателот
Спецификации : Канали : 6 Канали Модел тип : Авион / Едрилица / Хеликоптер Фреквентен опсег : 2.42.48 GHZ Бенд ширина број : 160 Предавателна моќност : не moer од 20d Bm RF приемник чувствителност : -105dbm 2.4 G начини : автоматски фреквенција на втора генерација на дигитални системи Кодирање : GFSK Антена должина : 26mm влезна моќност : 4.0-6.5 V DC Димензија : 40 * 21 * 7mm Тежина : 6.4 g Боја : Црна i-Bus интерфејс : Нема стекнување на Податоци интерфејс : Нема Пакет информации : Пакет големина : 5 * 3 * 2cm / 2 * 1.2 * 0.8 во Пакет тежина : 10g / 0.4 оз Пластични кеси Пакет листа : 1 * Flysky FS-i A6 приемникот 1 * Врзуваат приклучок

Кон својствата

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Примачите
Бренд Име:
jmt

Најдобри предлози во категоријата