.

.

3 во 1 Сигнал Загуба Аларм и Загуба Авиони Пронаоѓач & Низок Напон Ѕвончето 2-6S РК Lipo Батеријата Напон Метар Следи Тестер F17168

3 во 1 Сигнал Загуба Аларм и Загуба Авиони Пронаоѓач & Низок Напон Ѕвончето 2-6S РК Lipo Батеријата Напон Метар Следи Тестер

DEN 153.12
DEN 143.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

3 во 1 Сигнал Загуба Аларм и Загуба Авиони Пронаоѓач & Низок Напон Ѕвончето 2-6 S РК Lipo Батеријата Напон Метар Monitor Display Тестер
Опис :
Ова е 3in1 Li Po Батеријата следење, Откривање ѕвончето & Сигнал загуба аларм функции.
Вграден-во ultrahigh осветленост LED & близнак гласно buzzers.
Точка Име : Јачина На Косата Аларм Загуба Авиони Пронаоѓач
Работен напон : 5.2-26 V DC, 2-6 Cells Li Po
Режим на тековната помалку од 10m A
Работат на струјата, Max 120m A (трепка & титкање)
Напонот на праг на поставување : 3.4-3.7 V/мобилен (Црвени LED)
Близнаци гласно buzzers, 85db секој
Ultrahigh Осветленост LED, 20lm, 0.2 w, Сина
Големина : 20x30x6mm,
Тежина : 7g
Карактеристики :
Одговараат за фиксни крила copters, хеликоптери, multicopters, РК автомобили, итн
Со Батеријата се следи функцијата
Со Откривањето ѕвончето функција
Со Сигнал загуба аларм функција
Пакет се вклучени :
1 x 3 во 1 Сигнал Загуба Аларм Загуба Авиони Пронаоѓач
Како да го користите :
1. Батеријата се следи функцијата (Ф1)
Тоа може да се следи 2~6 S Li Po напон статус & ве известиме штом стигнат до клетките на дефинирани напон.
напонот на праг на аларм & флеш може да се прилагоди помеѓу 3.4 V~3.7 V/Мобилен.
1.1 Ако Li Po напон е во границите од следниве, На BM3in1 ќе се открие мобилни броеви автоматски кога Li Po е поврзан.
7.48.6 V : 2cells Li Po
11.1~12.9 V : 3cells Li Po
14.8~V 17.2 : 4cells Li Po
18.5~21.5 V : 5cells Li Po
22.2~25.8 V : 6cells Li Po
На BM 3in1 ќе аларм "Се" & напон прагот црвени LED ќе бидат прикажани.
Држете го копчето за 3 секунди за да го внесете подесување на напонот на праг.
Притиснете го копчето за да го поставите алармот праг помеѓу 3.4~3.7 V/Мобилен(црвени LED) .
Вредноста ќе биде спасен & exit ако нема акција во рамките на 10 секунди.
За време на користење на Li Po, BM3in1 ќе се открие напон секогаш.
Ако вкупниот напон е под "прагот * клетки", алармот & трепкање ќе бидат предизвикани со "Да.Се.Биде..."
Ако вкупниот напон се зголеми повторно, аларм & трепкање ќе биде суспендирана.
1.2 Ако Li Po напон е надвор од гореспоменатите опсег. На BM3in1 ќе аларм "Се.Се.Се" & 4 црвени Led светло. Pls проверете дали батеријата вкупниот напон е под 3.7 V*клетки
2. Откривањето ѕвончето функција (F2)
Тоа е лесна за употреба на функција, Само приклучете го во еден Помошен канал(на пр. Опрема).
Движат за да се префрлате се префрлат на една страна или друга страна, BM3in1 ќе аларм "Be Be Be Be Be" & сини LED трепка.
3. Сигнал загуба аларм функција (F3)
Тоа може да ве предупреди ако го исклучите предавателот прв по грешка, ако имате проблеми со наоѓање модел на долг трева..
Вклучување на предавателот прво. Кука BM3in1 да приемникот НИЗ каналот, па plug батеријата во моделот. Тоа ќе го детектира губење на TX сигнал, и емитуваат силен аларм "Be Be..Be Be..Be Be.." & сини LED трепка.
RX моќ, алармот & трепкање ќе бидат предизвикани како следново :
Исклучување на предавателот прво. и имајте една минута.
Радио моќ, но не и дејство на стап или нема сигнал промена во рок од една минута.

Кон својствата

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
F17168
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Бренд Име:
jmt
Материјал:
Пластични
Алатка Материјали:
Кит класа
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
ѕвончето
Надградба На Делови/Додатоци:
ѕвончето

Најдобри предлози во категоријата