.

.

F17308/9 CC3D Атом V Тип Приемник Антена Пиедестал Кутија Одредување Седиште Планината Носителот на Вонземјанин Низ РК Multirotor FPV Quadcopter

F17308/9 CC3D Атом V Тип Приемник Антена Пиедестал Кутија Одредување Седиште Планината Носителот на Вонземјанин Низ РК Multirotor

DEN 32.64
DEN 23.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

V Тип Приемник Антена Одредување Седиште Планината Носителот Заградата Пиедесталот за CC3 D Мини РК Multirotor FPV Quadcopter Ефективни слики,Производот не вклучуваат секој електронски уред или рамка за полнење :
V-тип Приемник Антена Ракав Стојат РК за Мини CC3 D Атом НАНО CC3 D радио приемник антена одредување на база на планината може да направи вашата антена фиксно со двојно двострано лепливи ленти и на секое место на машината како што треба,многу погодно да се користи за мини крстот multirotor.На антени ќе застане како V-стил,и да се обезбеди за да се добие подобар сигнал. Количина : 1 Сет

Кон својствата

Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Алатка Материјали:
Собранието Категорија
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
Q14709
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
jmt

Најдобри предлози во категоријата