.

.

Кварц Часовник Движење Механизам Раце DIY Поправка Делови Комплет

Кварц Часовник Движење Механизам Раце DIY Поправка Делови Комплет

DEN 66.24
DEN 55.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


100% сосема нов и висок квалитет, Едноставни и стилски дизајн Одлично за поправка, замена или правење на часовникот Материјал : Пластични + Алуминиумски Домаќин Големина : 69x55x16mm(приближно) Час рака големина : 80mm(приближно) Минута рака големина : 103mm(приближно) од Втора рака големина : 129mm(приближно) Напојува со една AA батерија (не се вклучени) Количина : 1 сет (како на сликата покажува)
Забелешка : совети како да се направени од тенок алуминиум или железо плоча по едно време удар, иако пакување е добро, но се уште не може да избегне да биде свиткана во текот на долги транспорт. Ако тоа се случува на ситуацијата, ве молиме малку мазна тоа директно од прсти. Тоа не влијае на користењето. Инсталација на совети како да е вешт. Три игли треба да се инсталира посебно и не се поклопуваат колку што е можно. Инаку тоа ќе влијае на перформансите дека овие совети не може да оди. Ве молиме прочитајте ги забелешките внимателно пред да купите. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ве молиме да се разбере, ви Благодарам. Пакетот вклучува : 1 X часовник движење 1 X час страна 1 X минута страна 1 X втората страна 1 X гумена заптивка 1 X метална заптивка 1 X кап завртки

Кон својствата

Бренд Име:
GOHAND
Број На Модел На:
37860-02

Најдобри предлози во категоријата