.

.

KERUI НОВИ G183 WCDMA 3G Безжични Home Security GSM 3G Аларм систем СТАН Далечински Управувач Burglar Рака

KERUI НОВИ G183 WCDMA 3G Безжични Home Security GSM 3G Аларм систем СТАН Далечински Управувач Burglar Рака

DEN 7488.96
DEN 6665.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Answer : ___________________________ Note : G183 control panel не жичен терминал, и тоа не може да се поврзе било звучници сензор или детектор. 4 поставува закажани рака/разоружа/престој рака функција од страна на зона/ден/време.7-инчен TFT екран во боја и допрете тастатура со вграден моќен ПРОЦЕСОР господар и одлична работа искуство.
Главната Функција И Функција : TFT колор дисплејот, хуманизирано menu (мени), операција со гласовна брз, лесен за употреба Поддршка WCDMA 3 G SIM картичка. Безжична студија 1527 серија додатоци, и колку што 99 детектори и 99 далечински контроли., автоматски да бирате претходно наместени телефонски број кога електричната енергија.
Ние ќе испрати адаптер според вашата земја!
. СТАН контрола домаќин постави и администрација, и поддржува IOS/Андроид. 10-ти автоматска порака снимка со вградени во вештачки глас, така што корисникот може да го знаете алармот место и зона кога примате алармот повик од далечина. Компатибилен со безжична ПИР сензор, вратата сензор, детектор на чад, гас детектор, паника копчето итн. Автоматски гласовен потсетник или SMS порака за да ве извести локацијата и настани по алармот. 6 групи аларм phone No. Тоа е широко се користат во дом, фабрика, на училиште, продавница, вила и станбена површина за да обезбедат заштита за вредни средства. Домаќинот може да се јавите други телефони директно како заеднички телефон Една-начин аларм врски безжична реле, и еден начин безжична strobe сирената се Интегрираат висока прецизност часовник чип, па за тоа време никогаш не го изгубил дури и електричната енергија. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви потреби. Ги прикаже најновите 72 рака/разоружа и 102 аларм евиденција 2 групи на CID број. Постојат 99 зони и 8 зона видови факултативна во секоја зона; ON/OFF сирената во секоја зона е на располагање.
П : Како можам да се направи разлика G183 и G18 кога ќе примите?
A : G183 со 3 G етикета назад на панел. Компатибилен со меѓународните аларм вмрежување протокол Контакт ID Низок напон индикација и анти-подесувате Вграден-на полнење со висок капацитет LI батеријата и снабдување со енергија автоматски кога напојување неуспех Caller ID екранот, моќ-исклучување reminder (потсетник). Домаќинот се однесува четири фреквенција GSM модул
Она што е во пакетот на gsm автоматско бирање alarmes ? 1*аларм единица G183 4*P819 ПИР 5*D025 Вратата сензор 4*RC532 далечински управувач 1*Жичен сирената 1*Адаптер 1*Корисникот manaul
Напомена : оваа G183 само на англиската верзија да, ако сакате руски или шпански верзија има можеби се чека за еден месец по вашиот платени
Ние исто така, обезбеди други KERUI Wireless & Жичен додатоци за продажба.
Q&A
П : Што е различно помеѓу G183 и G18?Тие со истиот изглед!
A : G183 е најнов модел и ослободување на Март 2017,со истите функции како G18,но тоа може да прочитате 3 G SIM картичка,и G18 е модел порака во 2017,тоа само може да го прочитате 2 G SIM картичка само. Телефон/SMS пораката долги контрола за вооружување, разоружување, мониторинг, далечинско најава.
Можете да ги користите телефон стан контрола, можете исто така да изберете го бројот assorciated на домаќинот по телефон, а после на righting циклус се преку лозинката, а потоа може да се далечински управувач
Точни алармот, при напуштање на домот, тоа го активирате себе-откривање функции и ако не е итен случај, тоа ќе испрати притисни notiufication да стан одеднаш да знаете
99 група зони , може да се додаде 150 detectord да се заштити asfety на 150 области, одговараат за различни средини
Вграден микрофон и звучник,Тоа е аларм, како и telphone,далечински спогодба,и далечински одврати натрапниците
Се онлајн во секое време, резервната батерија прави security повеќе безбедно во случај на надворешна сила е исклучено, исто така, имаат ниско ниво на батеријата алармот функција исто како G18
Систем За Воведување
Овој аларм систем е на високо-крај GSM аларм со стабилен и сигурен перформанси и се однесува 1.

Кон својствата

Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Алармот Тип:
Алармот,SMS,Апликации, ги Контролирате
Јазик:
Англиски
Бренд Име:
KERUI
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Големина:
159*100*13mm
Број На Модел На:
G183
Излез Број:
3
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Зона Број:
99
моќност:
DC12V
Видео Интерфејс:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
боја:
Бела
Јазик:
Само англиската верзија
Упатство:
Мора англиски јазик прирачник за корисникот,само треба E-датотека руската упатство

Најдобри предлози во категоријата