.

.

Melasta 9.6 v АА 1600mAh NiMH Батерија Пакет со Tamiya Конектор за РК Автомобили Чамци РК Gadgets Airsoft Пиштоли

Melasta 9.6 v АА 1600mAh NiMH Батерија Пакет со Tamiya Конектор за РК Автомобили Чамци РК Gadgets Airsoft Пиштоли

DEN 947.04
DEN 739.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Answer : ___________________________ Note : оддалечени острови во Шпанија : поштенски код е 35000-35999 38000-38999 07000-07999. Ве молиме да се напомене не можеме да брод вашата нарачка и од нашите Шпанија магацин и Кина склад.), Ве молиме не поставувајте цел, ви благодариме ! Melasta 9.6 v АА 1600m Ah Ni MH Батерија Пакет со Tamiya Конектор за РК Автомобили Чамци РК Gadgets Airsoft Пиштоли
Бренд : melasta
Хемија : Ni MH
Напон : 9.6 V
Капацитет од 1600mah
Празнење : 5 C
Испуштање Приклучок : Tamiya конектор
Жица Мерач : 16 AWG Силикони Жица
Тежина : 230g
Полнење време : стандард задолжен во 160m A за 15 часа,брзо полнење на 1600m A за 1.1 часа
Јачина на звук : 102.68*57.79*15.22 мм/4.04*2.26*0.59 инч
Се користи за : РК Автомобили Чамци РК Gadgets Airsoft Пиштоли
Забелешка : за да се осигурете се дека батеријата е компатибилна со вашиот тркачки автомобил,ве молиме проверете ја батеријата сад големината на вашиот тркачки автомобил пред да го нареди!
Компатибилен со : РК Автомобили Чамци РК Gadgets Airsoft Пушки.
Предност :
1,MELASTA батеријата, првиот избор на автомобил мотори за повеќето врвот Формула SAE Тркачки Тимови во светот од 2012 до денот!
2,Ro HS, CE, MSDS, UN38.3 стандард.
3,Сите NASTIMA(melasta) производи доаѓаат со 30 ден парите назад и 12-месечно ограничен продавачот е гаранција против производителот дефекти од датумот на купување, а 24 часа,' пријателски услуги на клиентите!
Pacakge :
1* Melasta 9.6 v АА 1600m Ah Ni MH Батерија Пакет со Tamiya Конектор за РК Автомобили Чамци РК Gadgets Airsoft Пиштоли
1.Ние ќе ви ја испратиме стоката надвор во рок од 4 дена откако вашата уплата е завршен.
2.Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
3.Ние ќе ви испрати следење на број кога ќе го објавите вашиот објектот, ве Молиме проверете и останете во контакт со вашата локална канцеларија.
1.Сите плаќање е заштитена од Зачувам. Плаќање начин : кредитна картичка; moneybookers; Т/T; западна и така натаму.
2. Ве молиме да ја плати во рок од 3 дена од денот на нарачката.
1.Како вашата повратна информација (5 ѕвезди) е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку минути за да се остави позитивен фидбек, ако сте задоволни со нашите производи и услуги. Ви благодариме!
2.Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас пред да остави негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши вашиот проблем и да ги задоволи вашата потреба.
Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да остават пораки. Ние сме секогаш стојат од страна да ви одговори.
Искрено се надевам дека ќе може да го најдете она што ви се допаѓа тука. Вашето задоволство е важно за нас и ние го цениме вашиот бизнис. Ви благодариме за вашата поддршка!Имајте пријатен ден!

Кон својствата

Батеријата Број:
1pcs
Замена На Батеријата:
Yes
Тип:
NI-МЗ
Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
melasta
Број На Модел На:
RC96-NH13-TA16
Пакет:
Пакет 2
Номиналниот Капацитет:
1600mAh
Големина:
10.27*5.78*1.52cm
Напон:
9.6v
боја:
Црна
Испуштање На Приклучокот:
tamiya
Употреба:
РК Автомобили Чамци РК Gadgets Airsoft Пиштоли
Големина:
10.27*5.78*1.52cm
Замена На Батеријата:
No

Најдобри предлози во категоријата