.

.

2 парчиња ЛП-E17 ЛП E17 E17 Полнење на Батеријата со USB Двојна Полнач за Canon EOS Бунтовнички T6i 750D T6s 760D М3 T6s 8000D Бакнеж X8i

2 парчиња ЛП-E17 ЛП E17 E17 Полнење на Батеријата со USB Двојна Полнач за Canon EOS Бунтовнички T6i 750D T6s 760D М3 T6s 8000D

DEN 1200.00
DEN 852.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ако тоа е промоција ден, ние ќе испраќање на товар во рок од пет дена. Работно време : понеделник-сабота : 9 : 00 ЧАСОТ-18 : 30 Напомена : Други времето е достапна, ние се обидуваме да се услуга, можете во секое време за својата погодност, колку што можеме.146 Б) Забелешка : Адаптер не е вклучена. Настава : 1.4 V/600m A(x2) Материјал : ABS Dimmension : 20x55x75mm Тежина : 66g(0. Со LED индикатори да се покаже секој статус на батеријата. Оваа Batmax батеријата е само замена на батеријата, не оригинални Canon батеријата. Висока Густина На Енергија , Екстра Долг Живот, Меморија Слободен 3.4 V/800m A(x1) DC 8. Се Враќа & Гаранција 1.4 V 1040m Ah/Li-ion Карактеристики : 1. Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита. Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни. Поврзете го Микро USB приклучок за DC влез порта на Двојна USB Полнач. Спецификација : Влез : DC 5 V / 2 A(Макс) Излез : наизменична СТРУЈА 8. Многу го ценат, ако може да комуницираат со нас, наместо на отворање на спорот. Ако не сте ги задоволи со нашите производи, ние побара да се контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да на задоволително ниво решавање на вашите проблеми. 12 месеци гаранција, ве молиме да бидат сигурни да се купи. Премиум Литиум јонска клетки, Нова Батерија Pack 2. По Батеријата е целосно наполнета, pls исклучете го USB приклучок од 5v Извор на енергија и потоа да ја извадите батеријата од USB двојна полнач. Обично, по што испраќање, изречна систем зема 2-3 работни дена да се ажурира онлајн. Со микро USB кабел за лесно полнење. Нормално, со бесплатен превозот пратката може да се реализира во период од 6 недели. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери USB ДВОЈНА ПОЛНАЧОТ Карактеристики : Дизајнирани за Canon ЛП-E17 Батерии Наполнете две батерии истовремено и независно. Ако ви се задоволи со нашите производи и нашите услуги, ве молиме љубезно ни остави 5 ѕвезди повратни информации. Внеси 1 или 2 Камера Батеријата со контактот на USB Двојна Полнач. Но, Оригинални Canon ЛП-E17 батеријата може да се DVISI Полначот ЛП-E17 Замена на БАТЕРИЈАТА за Canon Камерите 7. Ако тоа не е вештачки штета во рок од 12 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас.Забележав ЛП-E17 замена не може да биде обвинет од страна Оригинални Canon Полнач , тоа само може да биде обвинет од страна DVISI Полнач или други замена полнач. Пакетот Вклучува 2*ЛП-E17 Камера батеријата 1*Полнач 1*USB кабел Претпазливост : Полнење на батеријата пред употреба-Само користи посебни држачи Чувате батеријата терминали чисти Секогаш чувајте ја батеријата во суво место не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет не расклопување на батеријата пакет не го изложувајте батеријата на висока температура Околу превозот Нормално, Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 2-3 дена откако вашата уплата е завршен. Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење. Ако не го примените вашиот парцела во времето, ве молиме љубезно ве советува нас, ние ќе ги пратите пратката. Ние ќе ви испратиме замена по добивањето на неисправни еден. Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена по нејзиниот прием. Повратни информации Вашиот задоволителен е нашата крајна цел и вашата повратна информација може да им помогнам ни да се оди понатаму. Тоа не може да биде обвинет од страна оригинални Canon ЛП-E17 батерија полнач, тоа само може да биде обвинет од страна Batmax полнач или друг општ замена полнач. Кога полнењето, LED Индикатор ќе се покаже црвена, кога целосно наполнета, LED индикатор ќе се претвори зелена.

Кон својствата

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ЛП-E17
боја:
Црна
Тип:
Стандардна Батерија
Употреба:
Камерата
Капацитет:
1040mAh

Најдобри предлози во категоријата