.

.

SUPER PACK 8pcs Etinesan 1.5 v 4500mWh C Големина Литиум Li-Полимер C тип USB Полнење на батеријата со USB полнење кабел сет

SUPER PACK 8pcs Etinesan 1.5 v 4500mWh C Големина Литиум Li-Полимер C тип USB Полнење на батеријата со USB полнење кабел сет

DEN 4943.52
DEN 3114.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

ВНИМАНИЕ : Ова Etinesan батеријата Само може да биде обвинет од страна Микро USB-кабел.Други полначот може да не се наплаќаат,ве молиме да знаат дека се! Производ модел : УЛ-2 li-po USB батерија на Електрична core тип : Висок квалитет На+ одделение литиум полимер батерија Батеријата : Помала или еднаква на 3000 пати Номинален напон : 1.5 V Номинална капацитет : 3000m Ah Номинална енергија : 4.625 пот Оценет излезен напон : 1.5 V Номинална влезниот : USB Mi Cro текст /5 V Максимална излезна струја : Помалку од 2 A Максимална текст на струјата : Помалку од 500m A Задолжен за ограничување напон : 4.25 V Целосно наполнета време : околу 3 часа Школка материјал : Висок квалитет на оган ABS пластика школка + бакар electrode Стандардна боја : Црна, Сина Производ големина : X 25мм 49mm Производ тежина : Околу 31g LED на батерија ќе го исклучи кога целосно наполнета! Висок квалитет На+ одделение li-полимер батерија Висок квалитет на оган ABS пластика школка + бакар electrode Recyling за многу пати,живот до 3000 пати за полнење. Совршено го замени на сува батеријата и обичните батерија. Ниска-јаглерод и Енергија-заштеда,економски, безбедносни и заштита на животната средина Без меморија ефект.Нема потреба да се разрешува пред полнењето. 1.5 V Константен напон,нека вашите уреди продолжувам да одам! Не Треба Посебни Држачи,само micro usb кабел,многу погодно! Батериите содржат интелигентна енергија за управување со чип,широко се применува на сите видови на USB chargeing. Можат директно да се користат на мобилен телефонски апарат,компјутер,мобилен напојување за полнење на батеријата.

Кон својствата

Номиналниот Напон:
1.5 V
Батеријата Број:
8
Тип:
Li-полимер
Големина:
C
Поставете Тип:
Полначот Поставува
Замена На Батеријата:
Yes
Бренд Име:
Etinesan
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Број На Модел На:
ул-2
внимание:
Само може да биде обвинет од страна Микро USB кабел
Капацитет:
3000mAh(=4500mWh)

Најдобри предлози во категоријата