.

.

4pcs LiitoKala оригинални 18650 2500mAh Батеријата INR1865025R 3.6 V Празнење 20A Посветен на Батеријата за Samsung+ DIY Никел

4pcs LiitoKala оригинални 18650 2500mAh Батеријата INR1865025R 3.6 V Празнење 20A Посветен на Батеријата за Samsung+ DIY Никел

DEN 715.68
DEN 573.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Бидејќи liitokala официјалната продавница не може да се продава Samsung производи, па ние објавено на батеријата над официјалната продавница на етикетата, ве молиме не се применуваат за враќање на средствата за оваа причина! Инаку ве молиме не го купите овој производ! Ви благодариме.
Детали за производот : Батеријата Бренд : Liitokala
Батеријата име : Liitokala 18650 цилиндрични литиум јонска atteries
Батерија Тип : INR18650-25 R
Батеријата Спецификации : 18 * 65 (mm)
Батеријата материјал : Литиум-јонска (Li-ion батерии литиум јон)
Батеријата напон : 3.6 V
Номиналниот капацитет : 2500 м-р
Тековната батерија : 20 A континуирано крварење, повеќе моментален струја.
Батеријата Тежина : 44 грама
Апликација Тип : електронска цигара, електрични алатки HM, wheelarrow, електрични icycles, attery пакети, и други воени медицински размена.
Ракување критериуми : 500-1000vezes над полнење престанок напон 4.2 V, испуштање критичниот напон 2.5 V.

Кон својствата

Големина:
18650
Поставете Тип:
Само Батерии
Батеријата Број:
4
Бренд Име:
liitokala
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Пакет 1
Замена На Батеријата:
No
Номиналниот Капацитет:
2500mAh
Број На Модел На:
25R-N

Најдобри предлози во категоријата