.

.

4pcs/Многу БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Топла Продажба Doublepow ДП-14650 1100 м-р 3.7 V Li-ion батерија 14650 ВИСОК КАПАЦИТЕТ ЗА ФЕНЕРЧЕ

4pcs/Многу БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Топла Продажба Doublepow ДП-14650 1100 м-р 3.7 V Li-ion батерија 14650 ВИСОК КАПАЦИТЕТ ЗА ФЕНЕРЧЕ

DEN 264.00
DEN 211.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

4pcs/Многу БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Топла Продажба Doublepow ДП-14650 1100 м-р 3.7 V Li-ion батерија 14650 ВИСОК КАПАЦИТЕТ ЗА ФЕНЕРЧЕ
Карактеристики :
1. Обезбедува одлични континуирано извори на енергија за вашите уреди
2. Висока густина на енергија, долг живот на батеријата во ниското ниво на испуштање на
3. Оваа батерија е екстра долг живот за сите вашата батерија напојува уреди
4. Направени од високо квалитетен материјал, тоа може да се спречи протекување на електролити, се скрши и нула.
5. Висок Капацитет за да се обезбеди батеријата е работа крстарење моќ, гаранција нормална во општа состојба.
Спецификација :
Капацитет : 1100m Ah
Напон:3.7 V
Хемија : Li-ion
Батерија Пати : Повеќе 1200 пати
Количина тип : 4pcs
Боја : Сина
Големина : D18 x H65 mm (еден) Внимание : Сите наши батерии се во Полн со Висок Капацитет од 10% Меѓународна Толеранција.
Warnnings :
- ДА СЕ ЧУВА ВОН ДОФАТ НА ДЕЦА
- Кога го полните или да го употребувате , pls се обезбеди позитивни и негативни полови кореспондираат со Позитивниот (+) и Негативниот (-) симболи.
- Не го користете или да ја напуштат батеријата под висока температура услови, како што се под директна сонце или во внатрешноста на автомобилот каде температурата може да биде многу висока, или на друго место може да го намалат животниот циклус живот или да предизвика батеријата абнормални топлина, фати оган, disfunction.
- Не ја користите батеријата под силен статични или силно магнетно поле, или на друго место безбедноста уред може да бидат уништени.
- Ако истекување на течност од батеријата се впушта во твоите очи, не се фаќа за вашите очи. Измијте ги добро со чиста вода и да одат на лекар веднаш.
- Престанете со користење на батеријата ако абнормални топлина, мирис, промена на бојата, деформација или абнормална состојба е откриен.
-Чистење на валкани electrode на батеријата пред употреба, или на друго место може да предизвика лош контакт или disfunction.
-Пакет на electrode на расклопување батеријата со изолирани хартија за да се спречи фаќање на оган.

Кон својствата

Номиналниот Напон:
3.7 V
боја:
14650 1100 x 4pcs
Поставете Тип:
Само Батерии
Номиналниот Капацитет:
1100mAh
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
Doublepow
Батеријата Број:
4pcs
Број На Модел На:
ДП-14650 1100 mAh
Големина:
1100

Најдобри предлози во категоријата