.

.

4PC 880 mAh СУПЕР ГОЛЕМА 9 v li-ion литиум 9 Volt Batterie Hersteller garantie+9 V полнач

4PC 880 mAh СУПЕР ГОЛЕМА 9 v li-ion литиум 9 Volt Batterie Hersteller garantie+9 V полнач

DEN 2289.12
DEN 1671.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Спецификации : Големина : 9 Volt (6 F22) Напон : 8.4 v (МНОГУ Важно да се знае ова, тоа значи нормален работен напон и Целосно наполнета напон сите се за 8.4 v, ве молиме бидете сигурни дека вашите уреди можат да работат во 8.4 v пред понуда.) Капацитет : 880m Ah Хемија : Литиум-Јонска (Li-ion) пакување : 2 парчиња батерии Карактеристики : 1, литиум-јон батерии технологија, 900m Ah голем капацитет, 12 часа долго напојување, наменет за висока енергија конзумирање на опрема и дизајн; 2, изградена-во заштита коло, уникатен дизајн обезбедува батеријата полнење и празнење процес се повторува безбедност, стабилност; 3, батерија, користете Фреквенција до 1000 пати; 4, без меморија ефект, може да се полни во секое време, без да полнете ја батеријата е целосно испразнета; 5, само-празнење стапка, помалку од 1% месечно; 6, висока и ниска температура адаптибилност, може да се користи во -20 степени 60 степени на животната средина; 7, зелена, без оглед на производство, употреба и отпадоци, не се содржи, не произведе било олово, жива, кадмиум и други штетни отровни тешки метални елементи и материјали. Примена : безжични микрофони, воки-токи, далечински управувач модел авион, инструменти и др. квалитетот на производот : 1, преку ISO9001 : 2000 систем за управување со квалитет сертификација, IS04001 : 2004 Environmental Management System Certification 2, производот преку УЛ, CE, ROHS сертификација имаме велика БРИТАНИЈА,ЕУ,АУ адаптер за слободни,pls оставите порака која што треба,ви благодариме

Кон својствата

Бренд Име:
LITELONG
Поставете Тип:
Полначот Поставува
Број На Модел На:
9V-02
Батеријата Број:
4pcs батеријата
Пакет:
Пакет 1
Номиналниот Капацитет:
700mAh
Големина:
9V
Тип:
Li-Ion
Пакување:
4PCS батеријата+1PC полнач
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
880mah

Најдобри предлози во категоријата